Studentská vize pro Ústecký kraj: Žáci Gymnázia Lovosice blogují na SeveročeskýDeník.cz

Budova gymnázia v Lovosicích. Foto: archiv Město Lovosice
Budova gymnázia v Lovosicích. Foto: archiv Město Lovosice

Lovosice - Skupina studentů Gymnázia Lovosice se zapojila do multimediálního projektu Vize pro Česko, do blogovací sekce Studentské vize pro Ústecký kraj. Postupně budeme zveřejňovat autorské rozhovory, které studenti sepsali.

Reklama

"Vážím si toho, že studenti Gymnázia Lovosice jako první se rozhodli zapojit do multimediálního projektu, který si klade za cíl zmapovat současný stav a nastínit vizi, kam by se Ústecký kraj měl ubírat," říká šéfredaktor SeveročeskýDeník.cz Radek Pešout.

Projekt Vize pro Česko se dělí na okresní, krajské a celostátní témata. Všechny rozhovory ze studentských blogů jsou postupně zveřejňovány v rubrice Blog na SeveročeskýDeník.cz. A také na celostátní platformě Studenti Vize pro Česko.

"Chtěl bych poděkovat pedagogům českého jazyka Gymnázia Lovosice, mimo jiné Vlastě Karfíkové, která pro projekt nadchla studenty a také řediteli školy Marku Buškovi, že nabídku zapojit studenty do projektu "neodpískal"," říká Radek Pešout.

"Samozřejmě je nutné poděkovat studentům, že i přes svoji vytíženost se zapojili do tohoto projektu, který - věřím - je bude bavit a objeví v něm nějakou vizi i budoucnost pro svůj osobní rozvoj," dodává Radek Pešout.

Cílem projektu je i najít nové talenty, které by redakce mohla zapojit do tvorby profesionálního redakčního obsahu.

Jako ochutnávku nabízíme první rozhovor. Studentka Lucie Arsenjevová vyzpovídala režiséra a učitele dramatické výchovy v Základní umělecké škole v Litoměřicích Aleše Pařízka.

ČTĚTE:  Režisér a učitel dramatické výchovy Aleš Pařízek: V současné době nastala renesance divadla

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře