Stavbou Ústeckého kraje 2017 je litoměřické autobusové nádraží

Autobusové nádraží v Litoměřice. Foto: archiv Město Litoměřice
Autobusové nádraží v Litoměřice. Foto: archiv Město Litoměřice

LITOMĚŘICE - Litoměřické autobusové nádraží bylo vyhlášeno Stavbou Ústeckého kraje 2017.

Reklama

Do finále se dostalo pět staveb. Dle odborné poroty se sešla řada aspektů, které dostaly Modernizaci a dostavbu autobusového nádraží na první místo.

„Nástupiště využívá nadčasového designu a novodobé technologie. Cestující jsou perfektně informováni díky komplexnímu ozvučovacímu informačnímu systému, který je zabudován do nosné konstrukce,“ kladně hodnotil Zbyněk Pěnka, předseda Okresní hospodářské komory v Litoměřicích.

Porota dále ocenila parkoviště pro 80 automobilů, místa pro vozidla taxislužby, nové sociální zařízení a využití kvalitních povrchů, díky kterým byla snížena prašnost. Město získalo na stavbu dotaci ve výši 50 milionů korun a 10 milionů korun uvolnilo z vlastního rozpočtu.

Na druhé příčce se umístila Revitalizace sportovní haly v Litvínově a na místě třetím projekt Velemyšleves – obchvat a přemostění Chomutovky.

Účelem a posláním sedmého ročníku přehlídky bylo nalézt a ocenit nejkvalitnější stavbu reprezentující kulturu stavitelského umění v Ústeckém kraji v časovém rozmezí leden 2014 až prosinec 2016

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře