Starostové obcí podél železnice přes Oparenské údolí požadují obnovu trati

Železniční trať přes Oparenské údolí. Foto: archiv Wikipedia.org
Železniční trať přes Oparenské údolí. Foto: archiv Wikipedia.org

Lovosicko - Starostové obcí podél trati 097 Lovosice - Teplice se rozhodli bojovat za znovuobnovění železnice na celé délce po sesuvu z roku 2013. Ministerstvo dopravy zatím neuvažuje s rekonstrukcí poničeného úseku.

Reklama

Iniciátorem znovuobnovení trati je Strana zelených. Ta podle svých slov získala spojence v obcích podél trati. „Jsme rádi, že se naše snaha setkala s tak kladným přijetím, dokazuje to, jak je trať pro rozvoj regionu důležitá,“ uvedl za zelené Jiří Škoda.

Strana rozjela petici. V petičním výboru je momentálně pět starostů dotčených obcí. "V nejbližších dnech dojde také k hlasování o podpoře obnovení trati hned na několika zastupitelstvech," uvedl Jiří Škoda.

"Usnesení na podporu trati přijalo v pondělí 22. června zastupitelstvo obce Velemín. V nejbližších dnech by se mělo dostat na pořad dalších jednání: Bořislav, Prackovice, Lovosice, Malé Žernoseky, Žim a Ústecký kraj," konstatoval Jiří Škoda.

„Z dosavadních jednání to vypadá, že jediný, kdo na obnově trati nemá zájem, je ministr dopravy Ťok. Těžko říct proč, možná se obává, že by rekonstrukce trati zdržela dokončení dálnice D8. A takový bonbonek si zřejmě nechce nechat ujít. Podle nás jsou ale takové obavy neopodstatněné,“ dodal Jiří Škoda.

Přijaté usnesení v obci Velemín

Zastupitelstvo obce Velemín

1.       konstatuje, že trať č. 097 Lovosice – Teplice je významným činitelem v podpoře turistického ruchu v oblasti západního Českého středohoří a tím pádem důležitým prvkem zaměstnanosti v regionu

2.       podporuje obnovení provozu na trati č. 097 Lovosice – Teplice v plném rozsahu z doby před sesuvem v oblasti lomu Dobkovičky v létě roku 2013

3.       žádá hejtmana Ústeckého kraje, aby se aktivně zasadil o co nejrychlejší opravu poškozeného úseku trati a plné obnovení provozu po celé její délce

ČTĚTE: Bude obnovena trať z Lovosic do Teplic? Jaké jsou varianty řešení

Reklama

Hodnocení

3.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře