Soud rozcupoval argumenty města. V Lovosicích bude referendum proti hazardu v říjnu

Soud jednání zastupitelstva k referendu označil za konfrontační. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Soud jednání zastupitelstva k referendu označil za konfrontační. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Nikoliv 20. září, ale 10. a 11. října 2014 se v Lovosicích uskuteční referendum o hazardu. Soud vyhověl navrhovateli a původní datum schválené zastupitelstvem zrušil.

Reklama

Lovosice zažijí první místní referendum. Občané města se v době konání říjnových komunálních voleb mohou vyjádřit k tomu, zda si přejí na území města zrušit hrací automaty či videoterminály. Jinými slovy, zda si přejí zakázat hazard.

Pokud referendum bude platné (minimálně 35% účast a vyslovení ano na otázku), město by mělo zcela omezit hazard do 31.12.2015.

Přestože město u Krajského soudu v Ústí nad Labem argumentovalo proti určení termínu v době voleb, soud argumenty drtivě rozmetal. Kritika postupu města a zastupitelstva je doslova drtivá.

Soud se navíc zastal zmocněnce přípravného výboru pro konání místního referenda Milana Rygla, který vystoupil na srpnovém zastupitelstvu. Soud například konstatoval, že zastupitelé v tomto bodu vedli jednání v rozjitřené atmosféře. Doslova je v usnesení napsáno, že "zastupitelstvo bylo vedeno velmi konfrontačně".

Referendum proti hazardu se v době konání komunálních voleb bude konat i ve Štětí.

Reklama

Hodnocení

4.83 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře