Snad budou noví trenéři úspěšní jako jejich otcové, přeje si lovosický ředitel Vojtěch Srba

Vojtěch Srba. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Vojtěch Srba. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

LOVOSICE - Rychle se lovosickým házenkářům krátí letní příprava a pomalu už vyhlížejí start nové sezóny. Extraliga odstartuje 3. září 2016, ale už od poloviny srpna má tým zajímavý zápasový program. O současné situaci družstva hovořil sportovní ředitel klubu Vojtěch Srba.

Reklama

Jak to vypadá s lovosickým celkem na prahu nadcházející sezóny?

Po minulém ročníku extraligy se hráči dávali zdravotně do pořádku. Čtyři z nich se podrobili artroskopickým zákrokům. Doufám, že se všichni pomalinku zapojí do přípravy. A pokud jde o herní praxi, v Lovosicích se koná Memoriál Františka Arnošta. Na tomto turnaji se představují čtyři týmy ze čtyř zemí - tedy Lovosice, Dukla Praha, slovenské Topolčany a družstvo z druhé německé bundesligy.

Bylo těžké přilákat pražskou Duklu i zástupce slovenské extraligy?

Účast Dukly jsme řešili v předstihu. Je to finalista české extraligy, dlouhodobý celek ze špičky. A s klubem z Topolčan máme vazby od ledna, kdy jsme u nich absolvovali turnaj a dohodli se, že přijedou v létě do Lovosic.

Důležitou novinkou v lovosické házené je nástup nového trenéra Milana Berky mladšího a asistenta Václava Tomana mladšího. Oba tak navazují na své otce, kteří jsou také výrazně spjati s lovosickým klubem!

Ano, Milan Berka starší a Václav Toman starší byli dlouholetými spoluhráči, potom i trenéry. A historie se opakuje a rodinné klany se střídají. Doufám, že jejich synové budou po své hráčské kariéře úspěšní i na trenérském poli jako jejich otcové.

Naopak v hráčském kádru na rozdíl od trenérů ke změnám prakticky nedošlo.

Myslíme si, že tým je stabilizovaný. Jelikož nás trápila pravá strana, podařilo se nám získat hráče na tento post. Je to David Bičiště z mistrovské Plzně. Na jeho místě je v Plzni velká konkurence, mnoho toho neodehrál. Ale podle zpráv dobře zapadl do našeho týmu a přestup může být pro něj impulsem.

Jak se chystáte na premiéru v novém ročníku extraligy?

Připravujeme se pečlivě i po organizační stránce. První zápas s Karvinou se uskuteční v rámci velkého festivalu házené v Lovosicích. Bude tady šestatřicet mládežnických družstev a během jejich turnaje se odehraje extraligový zápas s Karvinou. Takže nejen pro lovosické diváky, ale i účastníky mládežnické akce to bude svátek na úvod sezóny.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře