Silniční spojka Tovární v Lovosicích na Sulejovice bude opravena

Stavební práce, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Stavební práce, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

LOVOSICE - Po letech bude opravena spojovací silnice od kruhového objezdu u supermarketu Lidl ke křižovatce na Sulejovice v Lovosicích.

Reklama

"Na základě vzájemné dohody mezi městem Lovosice a Ředitelstvím silnic a dálnic ČR (ŘSD) bude v dubnu 2018 opravena silnice od Lidlu až ke křižovatce na Sulejovice. Tato jediná zkratka z Nového Klapý k prodejně Lidl je ve velmi špatném stavu," podotkla mluvčí lovosického městského úřadu Ivana Kocánková.

Využívají ji hlavně zahrádkáři, firmy a obyvatelé místní části Nové Klapý, kteří chtějí nakoupit v prodejně na okraji města. Během výstavby dálnice D8 byla tato místní komunikace využívána jako objízdná trasa vozidel, která v případě častých dopravních nehod na silnici I/30 využívala tuto místní komunikaci jako „únikovou komunikaci“ z dopravních komplikací v blízkosti Lovosic.

Stavební akce bude realizována ve dnech od 9. do 12. dubna 2018. Komunikace bude opravena položením živičného koberce v celé její délce. Z toho důvodu je nutné očekávat v místě uzavírky komunikace.

V první etapě od 9.4.2018 bude uzavřen úsek od Lidlu až k půjčovně lešení. "V druhé etapě počítejte s uzávěrkou zbylého úseku až k silnici III/00817. Datum uzavírky druhého úseku bude záležet na postupu stavebních prací," řekla mluvčí města.

ŘSD ČR rekonstrukci provede na vlastní náklady. Využity budou finančních prostředky určené v rámci stavby dálnice D8 na opravu objízdných tras. Náklady na opravu by se měly pohybovat kolem 3,5 milionu korun. Práce bude provádět firma Eurovia.

DALŠÍ AKTUALITY Z REGIONU: Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár?

Krytý plavecký bazén v Lovosicích mění otevírací dobu, zimní stadión končí sezónu

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře