Se skladbou zápasů jsme spokojeni, glosuje Daniel Tvrzník přípravu na ledě

Daniel Tvrzník. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Daniel Tvrzník. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

LITOMĚŘICE - Jasnou představu o skladbě přípravných zápasů před startem prvoligové sezóny už mají trenéři hokejistů HC Litoměřice. „Prověří nás i dva extraligoví soupeři,“ říká jeden z koučů a sportovní manažer klubu Daniel Tvrzník.

Reklama

Jak to vypadá s hlavní fází přípravy na ledě?

Na ledovou plochu domácího zimního stadiónu vyjedeme 25. července 2016. V prvním týdnu budou mít hráči ještě volnější program, dvoufázové tréninky přijdou jen v úterý a ve čtvrtek. Od druhého týdne už přejdeme do plného tempa.

Jste spokojeni s plánem zápasů?

Dá se říci, že ano. Vyšlo to, jak jsme chtěli. Střetneme se například s Mladou Boleslaví a Mountfieldem Hradec Králové. A samozřejmě si zahrajeme i s prvoligovými soupeři z okolí, tedy Ústím nad Labem, ale i Mostem a Kadaní, Benátkami nad Jizerou. A věřím, že to dobře dopadne i se zápasem s korejským týmem Anyang Halla, který by se měl představit v Litoměřicích.

Nejznámějšími posilami vašeho týmu jsou brankář Filip Šindelář a útočník Václav Pletka.

Filip Šindelář pochází z Vlašimi, ale dlouho chytal v Mladé Boleslavi, kam se stěhuje. Z Boleslavi je i Vašek Pletka. Oba se dobře znají a budou jezdit do Litoměřic spolu.

Počítáte i s dalším doplněním kádru?

Rozpočet není nafukovací. Z ekonomických důvodů musíme počkat do srpna. Ale chtěli bychom získat ještě čtyři hráče.  Uvažujeme hlavně o posílení útoku. A to především z partnerského extraligového klubu Hradce Králové, který by mohl doplnit litoměřický kádr. Podoba našeho mužstva tak ještě nemá finální podobu a pořád na tom pracujeme.

S jakou vizí půjdete do nové sezóny?

Minulý ročník jsme nevyhodnotili jako úspěšný. Jelikož chceme být úspěšnější, než loni, musely nastat změny. S trenérem Milošem Říhou mladším jsme měli nějaké představy o kádru a vhodných typech hráčů. Potřebujeme takříkajíc nastartovat kabinu, aby mužstvo šlapalo jako tým.

ČTĚTE:  Přivedli jsme zkušené posily, říká generální manažer hokejistů Litoměřic Jan Fišera

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře