SCD TV: Startuje zpravodajský kanál pro Litoměřicko a Lovosicko

Logo SCD TV
Logo SCD TV

Litoměřicko a Lovosicko získává nový zpravodajský kanál, který je součástí SCD TV. Severočeský videokanál patří pod vznikající multiplatformu MediaShow TV s několika žánrovými kanály.

Reklama

Mediální skupina MediaShow Group rozšiřuje nabídku online digitálního obsahu. Ke klasickému textovému a obrazovému zpravodajství nově vzniká videokanál pod názvem SCD TV.

SCD TV je součástí krajského regionálního serveru SeveročeskýDeník.cz. Nabízí zpravodajské videopříspěvky informující o aktuálním dění ze severu Čech.

SCD TV se dělí na lokální kanály kopírující jednotlivé lokální weby patřící pod SeveročeskýDeník.cz. V případě Litoměřicka a Lovosicka startuje videokanál SCD TV Litoměřicko, které je součástí MojeLitoměřicko.cz.

Přitom SCD TV je jen jedním z mnoha tematických videokanálů multiplatformy MediaShow TV.

JAK FUNGUJE SCD TV? VIDEO + FOTO: Den zdraví v roudnické nemocnici a Střevo Tour

"Koncept několika žánrových kanálů vytvoří plnoformátovou platformu s obsahem on demand. Navíc budeme pracovat s tzv. fenoménem Youtuber. Naši práci vnímáme jako producent a výrobu vlastních videopořadů," říká šéfredaktor SeveročeskýDeník.cz Radek Pešout.

"Naše síla je ve tvorbě vlastního jedinečného obsahu. Náš vznikající integrovaný newsroom bude vyrábět nejen textové články, ale i video obsah. S ním chceme pracovat a naším cílem je vytvořit kreativní týmy, které obohatí svými nápady český mediální trh s důrazem na online digitální tvorbu," vysvětluje Radek Pešout.

SCD TV využije k šíření obsahu přehrávače YouTube. Video obsah bude šířen napříč jednotlivými weby mediální skupiny a k dispozici bude i na jednom rozcestníku, tzv. videohub, kterým bude platforma MediaShow TV.

Video bude možné sledovat na zařízeních typu stolní počítač, notebook, tablet, mobilní telefon.

"Je to nejrychlejší a nejsnadnější cesta, jak dostat videoobsah k divákovi-čtenáři. V tom je budoucnost, neboť mladá generace i střední generace mění své návyky sledování televize a přijímání informací a zábavy," dodává Radek Pešout.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře