S vedením města budeme řešit významné kauzy, říká lovosický tajemník František Budský

Radnice v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Radnice v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Transparentnost a otevřenost úřadu, to je jedna z hlavních priorit nového tajemníka městského úřadu v Lovosicích Františka Budského. S vedením města také bude hledat optimální strukturu úřadu.

Reklama

"Vzhledem k tomu, že oznámení ředitele krajského úřadu s mým jmenováním jsem obdržel až 29. ledna 2015 a výkon funkce tajemníka je nutné zastávat již od 1. února 2015, je minimum času pro zabezpečení chodu odboru životního prostředí do doby jmenování nového vedoucího. Je potřeba dokončit některá správní řízení, řešená mou osobou a delegovat je na kolegy z odboru. Současně je potřeba rozdělit další úkoly vyplývající z funkce vedoucího odboru," řekl pro MojeLitoměřicko.cz František Budský.

"V prvních dnech po nástupu do funkce mě čekají jednání s vedením města a nastavení priorit v chodu úřadu, aktivní zapojení do některých významných kauz, které mohou mít vliv na chod i obraz města, vyřešení některých případů z období, kdy na úřadě tajemník nebyl přítomen, vyhlášení výběrového řízení na vedoucího odboru životního prostředí a vzhledem k tomu, že začíná únor, je nejvyšší čas zapojit se do připravování a tvorby rozpočtu na rok 2015," sdělil František Budský.

Mezi své priority řadí transparentnost a otevřenost úřadu, náležitou součinnost s vedením města a spolupráci úředníků při běžném chodu úřadu. "Domnívám se, pokud budou tyto priority splněny současně, bude výsledkem to nejdůležitější a tím je spokojenost veřejnosti," uvedl František Budský.

Nový tajemník rovněž na otázku, zda se chystá propouštění některých úředníků, telefonicky odpověděl, že je to předčasná otázka.

ČTĚTE: Lovosice našly tajemníka pro městský úřad ve svých řadách

Reklama

Hodnocení

4.67 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře