S jídlem roste chuť, řekl lovosický házenkář Tomáš Hes po druhém místě v extralize

Tomáš Hes. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Tomáš Hes. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Už druhou sezónu má za sebou v dresu Lovosic házenkář Tomáš Hes, který do klubu přišel z Frýdku-Místku. Na severu Čech se rychle adaptoval a už za tak krátkou dobu přispěl k úspěchům družstva, které loni obsadilo třetí místo v extralize a v právě skončeném soutěžním ročníku vyhrálo Český pohár a získalo extraligové stříbro.

Reklama

Můžete nejprve porovnat obě zmíněné sezóny?

Před rokem jsme měli bronz, ale uteklo nám druhé místo. Vždyť jsme dlouho vedli tabulku a potom jsme byli i druzí s velkým náskokem před třetím, ale nedokázali jsme to zužitkovat. Pokazili jsme si závěr sami. Naopak letos jsme museli po nepovedeném začátku bojovat o play-off, do něhož jsme šli ze šestého místa. A dotáhli jsme to až do finále proti Plzni.

Jak hodnotíte finálovou sérii s konečným výsledkem 0:3 na zápasy?

Narazili jsme na nejlepší tým české extraligy. Bohužel v Plzni jsme dvakrát prohráli, ale doma jsme byli lepší, přesto to nestačilo. Měli jsme vyhrát a vynutit si čtvrtý zápas. Když jsme vedli o pět gólů, nedokázali jsme náskok udržet a nakonec jsme ho v poslední minutě ztratili. V tom byl rozdíl oproti Plzni, která v prvních dvou zápasech náskok nejen uhájila, ale ještě navýšila.

Vážíte si stříbrné medaile v situaci, kdy vám unikla mistrovská trofej?

Kdyby nám při vstupu do play-off ze šesté příčky někdo řekl, že skončíme druzí, určitě bychom to brali. Ale bezprostředně po finále jsme prožívali zklamání. Když jste na dosah titulu, tak o něm musíte přemýšlet. Zvlášť pokud série je na svém začátku, si uvědomujete, že oba soupeři mají ke zlatu stejně daleko nebo blízko, jak se to vezme.

Co soudíte o hráčském kádru Lovosic?

Je tady spousta výborných hráčů. A chystá se i posílení družstva, takže existuje předpoklad, že by se mělo hrát nahoře i nadále. Skončil nejzkušenější hráč Milan Berka, který by měl u áčka pomáhat v trenérském týmu.

Jak se vám jeví česká extraliga?

O tom, že týmy jsou dost vyrovnané, svědčí překvapení ve čtvrtfinále play-off, kde neuspěly celky z horní poloviny tabulky po základní části. Plzeň ale hrála dlouhodobě dobře, má nesporné kvality. Co se týče další sezony Lovosic - s jídlem roste chuť.  Budeme se snažit o co nejlepší výsledky, abychom potvrdili postavení ve špičce. Osobně jsem v klubu spokojen díky sportovnímu zázemí. A na podmínkách jsme se vždycky dohodli. Lovosice jsou pro házenkáře dobrou adresou.

ČTĚTE:  Házenkáři Lovosic jsou ve finále extraligy

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře