ŘSD pro MojeLitoměřicko.cz: Tyršův most zprovozníme v březnu 2016

Tyršův most 25.10.2015. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Tyršův most 25.10.2015. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice /EXKLUZIVNĚ/ - Konec spekulací, rozhodnuto. Tyršův most v Litoměřicích bude pro řidiče zprovozněn až v březnu 2016. Pro MojeLitoměřicko.cz to sdělila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Nina Ledvinová.

Reklama

"Zprovoznění silnice na I/15 v Litoměřicích na Tyršově mostě bude až v březnu 2016," uvedla na dotaz redakce mluvčí ŘSD.

A vysvětluje, proč se tak stane.

"Situace byla způsobena tím, že se v měsíci listopadu objevily na stavbě další komplikace z titulu osazování nových konstrukcí (dilatačních mostních závěrů) do 100 let starého mostu," uvedla Nina Ledvinová.

"Stavba byla od začátku termínově napjatá a tyto nové skutečnosti byly, bohužel, zjištěny na poslední chvíli. Zhotovitel se touto skutečností dostal do skluzu oproti harmonogramu stavby mimo jiné s betonážemi, pokládkou obalovaných směsí a litých asfaltů. Všichni stavitelé vědí, že právě tyto práce jsou vázány na výrobny – betonárny, obalovny, které mají přes zimu odstávky na údržbu a opravy," vysvětlila mluvčí ŘSD.

"Nepřesnost informací vznikla právě proto, že se zhotovitel po zjištění komplikací na stavbě a vyhodnocení skluzu prací pokusil zajistit prodloužení dodávek od těchto výroben do měsíce ledna. Teprve ve středu 16. prosince 2015 bylo definitivně zhotovitelem oznámeno, že se to nepodařilo. Práce bude možné dokončit až v měsíci březnu," dodala Nina Ledvinová z ŘSD.

ČTĚTE:  Potvrzeno. Tyršův most v Litoměřicích nebude do konce roku 2015 dokončen. Lhali všichni?

Reklama

Hodnocení

4.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře