Rozkopané autobusové nádraží i Mírové náměstí, uzavřený most. Litoměřice čekají hororové měsíce

Mírové náměstí v Litoměřicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Mírové náměstí v Litoměřicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Rok 2015 bude pro Litoměřice zátěžovou zkouškou. Je totiž připraveno několik stavebních akcí, které budou paralyzovat město. Především uzavření Tyršova mostu způsobí velké kolony přes centrum města.

Reklama

Uzavírka Tyršova mostu je naplánována od 1. dubna 2015 - a není to apríl. Jezdit se po něm nebude až do konce roku 2015, s otevřením se počítá po 1. lednu 2016. Již nyní je dobudována provizorní lávka pro chodce, kteří budou moci přes most i v době rekonstrukce chodit. Pro pěší (i cyklisty) se tedy nic nemění.

Naopak pro osobní auta, autobusy i náklaďáky jsou připraveny objízdné trasy. Jedna ze Želetic přes Mlékojedy k mostu Generála Chábery. Druhá od okružní křižovatky před Lovosicemi v Prosmykách.

Společnou dopravní tepnou se stanou ulice Mrázova a Na Valech. Zde u pošty bude světelná signalizace (semafory), aby auta vůbec mohla vyjíždět z ulic Sovova a Osvobození.

V provozu bude nový "kruháč" na Vojtěšském náměstí, tedy u Severky. Ten však bude poslední březnový víkend zcela uzavřen kvůli pokládce poslední živičné vrstvy.

Po celé jaro a léto 2015 bude probíhat i rekonstrukce (modernizace) autobusového nádraží. Ta již začala výkopovými pracemi u vlakového nádraží. S postupující stavební činností bude znepříjemňováno čekání cestujících na autobusové spoje, komplikace zažijou i řidiči osobních aut, kteří chtějí zaparkovat kvůli vlakovým spojům. Hotovo má být až na podzim 2015.

A aby toho nebylo málo. Rozkopána od června 2015 bude i část Mírového náměstí. Vodárenská a plynárenská společnost se rozhodla vyměňovat potrubí. Výkopové práce se dotknou prostoru před radnicí, Komerční bankou a muzeem. Hotovo má být až před vinobraním, kvůli tomu nebudou fungovat oblíbené předzahrádky (z bezpečnostních důvodů).

ČTĚTE: Litoměřické Mírové náměstí bude rozkopané. Předzahrádky nebudou

Dopravní kolaps se blíží. Uzavírka Tyršova mostu změní trasy autobusů

Reklama

Hodnocení

2.57 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře