Rozkol v litoměřickém ANO? Pavel Birner rezignoval na post zastupitele

Pavel Birner. Foto: archiv ANO
Pavel Birner. Foto: archiv ANO

Litoměřice - Čerstvě zvolený zastupitel města Litoměřice Pavel Birner se rozhodl ukončit členství v hnutí ANO. Zároveň se vzdal mandátu zastupitele.

Reklama

"Na podatelně městského úřadu jsem předal k rukám pana starosty rezignaci na mandát zastupitele města Litoměřice. Zároveň jsem vystoupil z hnutí ANO. K oběma krokům mne vedly osobní důvody," uvedl na Litoměřickém fóru Pavel Birner. Tuto platformu se politik rozhodl využít k veřejnému sdělení.

"Že to nevypadá dobře, toho jsem si vědom," reagoval na dotaz MojeLitoměřicko.cz Tomáš Sarnovský, zastupitel a mediální zástupce ANO Litoměřice. "Víme o tom, ale oficiálně jsme od pana Birnera nic nedostali. Musíme na to počkat."

Pavel Birner uvedl i dva důvody - osobní a nesouhlas s utvářením koalic ANO s komunisty. "Kdo by si to před 25 lety po revoluci představil, asi mnoho lidí ne, ale teď to nikomu nevadí, přitom je to stále ta stejná totalitní strana. Proto jsem se rozhodl vystoupit. Přispěly k tomu i názory mnoha mých přátel a známých, kteří mi řekli, že jsem součástí B-týmu komunistů, když se s nimi spojujeme," uvedl na Litoměřickém fóru.

"O tomto vyjádření vím. Ovšem Litoměřic se to netýká, ANO je v tomto městě v opozici. Je status quo a je nutné vnímat realitu. Může se to v průběhu volebního období změnit, ale nyní je koalice vytvořená v čele s ODS," připomněl pro MojeLitoměřicko.cz Pavel Elias, krajský předseda ANO v Ústeckém kraji.

"To, že ANO v některých městech vytváří koalice se zastupiteli KSČM má mnoho důvodů. Především je to ale vždy na konkrétní organizaci a o konkrétních lidech. Kdyby se ODS a pravicové strany nechovaly v posledních letech tak, jak se chovaly, ANO nemuselo vzniknout. Navíc v mnoha městech pravicové strany nechtěly s ANO jít do koalice. Třeba v Roudnici jsme sestavili koalici se dvěma zastupiteli s KSČM, znám je dobře. Je to o lidech," uvedl Pavel Elias, který je nově v roudnickém zastupitelstvu a ANO koalici utvořilo se Společně pro Roudnici, SNK ED a KSČM.

Podle Tomáše Sarnovského mohly převládnout u Pavla Birnera osobní důvody. "A nechci spekulovat jaké. Důvody neznáme a musíme počkat na vyjádření pana Birnera. O jeho záměru jsme věděli, čekali jsme na oficiální cestu," vysvětlil.

"Nechci spekulovat o tom, zda je to kvůli tomu, že ANO je v Litoměřicích v opozici. Že to nevypadá dobře, to vím. Byl členem, je stále místopředseda organizace, musí to projít diskusí," konstatoval pro MojeLitoměřicko.cz Tomáš Sarnovský.

"Prvním náhradníkem by měl být Ladislav Kudrna. Musí mandát samozřejmě přijmout," naznačil Sarnovský nového adepta na litoměřického zastupitele.

PROHLÁŠENÍ PAVLA BIRNERA: Proč jsem rezignoval na post zastupitele Litoměřic

ČTĚTE:  V Litoměřicích je ustavující zastupitelstvo naplánováno na začátek listopadu

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře