Roudnická nemocnice zvýšila od ledna zdravotníkům tarifní platy

Roudnická nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Roudnická nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Roudnice n/L. - Roudnická nemocnice finančně přilepšila zaměstnancům. Zdravotníci dostali od ledna přidáno.

Reklama

Přestože zvýšení platů nařídila vláda schválením platových tarifů pracovníkům ve zdravotnictví a v sociální oblasti o pět, respektive o čtyři procenta, roudnická nemocnice se rozhodla zvýšit platy o 6%.

Naše rodinná nemocnice zaměstnává nemalou část vyššího, středního a nižšího zdravotního personálu i několik desítek let. Práce našich zaměstnanců si velice vážíme, proto jsme se rozhodli o navýšení jednak nad rámec vyhlášky a bez ohledu na to, zda v ní peníze budou či nikoliv," uvedl pro MojeLitoměřicko.cz ředitel nemocnice Tomáš Krajník. 

"Jsem zklamaný, že situace dosud není dořešená a plně transparentní, ale nechceme, aby soukromé nemocnice byly prezentovány v obraze, který neodpovídá skutečnosti. Dlouhodobě se snažíme vytvářet v naší nemocnici příjemné pracovní prostředí. Pro naše zaměstnance a jejich rodiny pravidelně připravujeme různé akce a setkání. Není výjimkou, že se nám daří nabídnout uplatnění dětem našich zaměstnanců. V duchu této politiky přistupuji i k tarifnímu navýšení platů“," dodal ředitel nemocnice.

V Podřipské nemocnici v Roudnici nad Labem se dle hrubého odhadu jedná o navýšení platu 250 tarifních zaměstnanců, což reprezentuje roční náklad ve výši téměř 4,5 miliónu korun.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře