Rotbauer napráskal údajnou korupci na lovosickém městském úřadě. Už ji řeší policie

Radnice v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Radnice v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice /KAUZA/ - Bral úplatky či nebral? Hledat odpověď na hamletovskou otázku budou kriminalisté. Policie se již zabývá údajnou korupcí, které se měl dopustit jeden úředník na odboru životního prostředí lovosického městského úřadu.

Reklama

A to v době, kdy odboru šéfoval František Budský, který je současným tajemníkem městského úřadu. Téma údajné korupce otevřel na čtvrtečním (25.6.2017) zastupitelstvu Tomáš Rotbauer, který požadoval zařazení bodu do programu jednání. Napodruhé uspěl.

Na zastupitelstvu třebenický strážník a městský zastupitel pronesl, že byl osloven občany. Údajně se na odboru "berou úplatky". Kdo konkrétně, Tomáš Rotbauer veřejně neuvedl. "Jste nemorální, nebudu s vámi mluvit," reagoval podrážděně na dotaz redakce MojeLitoměřicko.cz zastupitel - veřejná osoba.

O jakého konkrétního úředníka se má jednat, redakce MojeLitoměřicko.cz ví. S ohledem na vyšetřování nebude zatím zveřejněno.

Případem se již zabývá policie, což potvrdil i František Budský. "Na přelomu roku mě dvakrát kontaktoval zastupitel Rotbauer se sdělením, že by na odboru životního prostředí mohlo docházet k činnosti, mající znaky trestného činu. Konkrétně se údajně mělo jednat o uplácení při výkonu kontroly. Pan Rotbauer mi sdělil subjekt, kterého se údajné jednání mělo týkat a uvedl, že subjektů je údajně více, ale další není ochoten sdělit, a že k celé věci má složku, ve které jsou důkazy k výše uvedenému jednání. Nicméně odmítl tuto složku poskytnout," uvedl pro MojeLitoměřicko.cz.

"Začátkem dubna pan zastupitel Rotbauer emailem oznámil své podezření na podatelnu úřadu a toto bylo vyhodnoceno jako oficiální podnět k prověření činnosti konkrétního zaměstnance. Podnět šetřil v tu dobu nový vedoucí odboru životního prostředí Ing. Hamerník. Dotčený subjekt sdělený panem zastupitelem byl navštíven a byl s ním sepsán protokol, ve kterém byly kladeny dotazy na údajné jednání zaměstnance při kontrole. Celá záležitost byla poté projednána s právním zástupcem města s konstatováním, že ze zápisu nelze jednoznačně stanovit, zda mohlo dojít k porušení povinností zaměstnance, nebo přímo ke spáchání trestného činu," vysvětlil svůj pohled na kauzu tajemník lovosického úřadu.

"Na základě výše uvedeného jsem osobně kontaktoval Policii ČR s dotazem, jak ve výše uvedené věci dále postupovat. Bylo mi sděleno, že tento jeje z jejich strany již šetřen a byl jsem přizván k podání vysvětlení. Osobně jsem vázán mlčenlivostí do doby prošetření celé záležitosti, proto se k průběhu zjišťování policie dále nebudu vyjadřovat," reagoval František Budský.

"Na údajnou nekalou činnost zaměstnance odboru životního prostředí nebyl ani jednou, za celou dobu kdy jsem byl jeho vedoucím, vznesena ze strany žádného kontrolovaného subjektu žádná stížnost. Současně při kontrolách ze strany nadřízeného subjektu Krajského úřadu Ústeckého kraje, odboru životního prostředí, nebylo zaznamenáno jakékoliv pochybení při kontrolách. Poslední kontrola činnosti dotyčného pracovníka ze strany krajského úřadu proběhal v měsíci květnu 2015. Krajský úřad konstatoval, že celkem došlo k 38 kontrolám fyzických osob a 30 kontrolám právnických osob," uvedl tajemník lovosického městského úřadu.

"Závěrem protokolu je zjištění, že při kontrole nebyly zjištěny závažné nedostatky. Po konzultaci s  vedoucím odboru životního prostředí jsme přesto přistoupili k opatřením na odboru, jejichž důsledné dodržování budeme vyžadovat a pečlivě sledovat," dodal František Budský.

Reklama

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře