Rok vlády ANO v Lovosicích bez viditelných změn. Dian to svádí na exstarostku Tomanovou

Zastupitelé v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Zastupitelé v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - I rok po volbách se ANO v Lovosicích vymezuje proti předchůdcům na radnici, přestože je v koalici s komunisty a přímo v hnutí jsou další lidé, kteří se podíleli na vládnutí s bývalou starostkou Lenkou Tomanovou (dříve Lízlovou). Starosta Milan Dian překvapivě veřejně nepřímo zaútočil na svoji předchůdkyni a viní ji z toho, že město přebral ve velmi špatném stavu. Vlastní vizi a strategii ale nepředstavil.

Reklama

"To, co se z venku zdálo fungujícím městem, se začalo neúprosně zračit ve své realitě. Město, které jsme přebírali, nemělo zpracovaný strategický plán, ani vizi, na níž by se dalo navázat. Zato mělo spoustu dluhů, nedořešených kauz a neprůhledných obchodů. Osvobozování od těchto kostlivců nám bere hodně energie," uvedl v rozhovoru pro městský zpravodaj Milan Dian.

Pikantní je, že v současném vedení města působí ti stejní lidé jako za vlády bývalé starostky Lenky Tomanové. Konkrétně radní za KSČM Milan Šramota, který se podílel na vedení města i v předchozích koalicích - ČSSD či ODS.

Za Věci veřejné byl v koalici s Lenkou Tomanovou i radní Jan Landa (který byl až do února 2014 tajemníkem městského úřadu) nebo František Zukerstein (v minulém období byl v koalici za ČSSD, nyní za ANO) či Josef Trefný (KSČM), který nebyl schopen vysvětlit kroky inventarizační komise v kauze nábytku starostky a místostarostky.

SOUVISEJÍCÍ: AUDIO. Záznam jednání tzv. kauzy nábytek v bytě na lovosickém zastupitelstvu

Dále v minulé koalici byl Jiří Puchar za Věci veřejné, nyní v ANO.

Současný starosta Milan Dian kritizuje v rozhovoru pro Lovosický dnešek i nepřipravenost a předraženost projektů rekonstrukce lávek, autobusového nádraží, zanedbání údržby zimního stadionu, koupaliště atd.

A slibuje, že vše i s koupalištěm bude realizováno v roce 2016.

Co tedy koalice ANO a KSČM v Lovosicích v roce 2015 realizovala? "Určitě restrukturalizaci úřadu, od níž očekávám zefektivnění práce, vytvoření stabilního týmu, lepší spolupráci jednotlivých oddělení a konečně zařazení 2. stupně k naplňování dalších cílů vymezených našim programem," vyjmenoval Milan Dian.

V rozhovoru pro městský zpravodaj starosta města se však nezmínil i o problémech města, které byly již za vlády současné koalice. Například nutnost zopakování výběrového řízení na sanaci v areálu bývalé olejny v centru města, a to kvůli nepřesnostem v zadávací dokumentaci.

Či pětiměsíční nefunkčnost městského kamerového systému nebo průtahy se zahájením provozu na zimním stadionu (v zimě 2015 si lidé nemohli zabruslit), v létě s tropickými teplotami se občané nemohli vykoupat a mimo provoz byl i krytý bazén.

Naopak koalice ANO a KSČM prosadila omezení hazardu, avšak ihned zvedla daň z nemovitosti. V listopadu 2015 ještě odvolala ředitele KS Lovoš Martina Kohla.

Reklama

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře