Řídila dotace za Lízlové, teď se Nechybová stala primátorkou po puči v ústeckém ANO

Věra Nechybová jako primátorka. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Věra Nechybová jako primátorka. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice, Ústí n/L. /EXKLUZIVNĚ/ - Puč, převrat, rozkol, překreslení politické mapy, frakce. To jsou slova, která označují současnou turbulentní atmosféru v Ústí nad Labem. Hlavní hrdinkou je Věra Nechybová, referent dotací na městském úřadě v Lovosicích, která byla ve středu (24.6.2015) zvolena ústeckou primátorkou.

Reklama

Co se to v Ústí nad Labem děje a jakou roli hraje lovosická úřednice? Zásadní, a přitom tajemnou.

Věra Nechybová byla zastupitelkou ústeckého magistrátu pouze 2 hodiny. V loňských komunálních volbách skončila "pod čarou". Do funkce zastupitelky se dostala na základě rezignace Josefa Matějky, majitele betonářské firmy CS Beton z Velkých Žernosek.

Ten je klíčovým hráčem současné politické turbulence v Ústí nad Labem. V květnu byl zvolen na mimořádném oblastním sněmu předsedou ANO v Ústí nad Labem, aby před týdnem rezignoval. Avšak na místopředsednickém postu zůstala zastupitelka Renata Zrníková.

Díky "převolení" byl ze hry vyšachován z postu předsedy Pavel Štěpař a místopředsedy Martin Mata (exradní). Ti dojednali koalici s PRO!Ústí a "vyšachovali" tak ze hry tradiční mocenský blok tvořený ODS, ČSSD a KSČM.

V ústeckém ANO se utvořily dvě frakce - idealistů (Pavel Štěpař, Martin Mata, Josef Zikmund - exprimátor) a konzervativců (Pavel Dufek - starosta obvodu Severní Terasa, Yveta Tomková - starostka obvodu Neštěmice, Miroslav Štráchal - starosta obvodu Střekov).

Do této skupiny patří i Věra Nechybová, která médiím po svém zvolení odmítla říci, kdo ji navrhl na post primátorky a kdo ji do ANO přivedl.

ANO se v Ústí utrhlo ze řetězu. Současná situace v krajském městě je mimo kontrolu krajského a centrálního vedení ANO. Věra Nechybová je podle informací MojeLitoměřicko.cz vnímána jako zástupkyně frakce, která je spojena s ODS, ČSSD, KSČM a UFO.

Za lovosické starostky Lenky Lízlové (ČSSD) se podílela jako referentka dotací na projektech (administrovala je), o kterých pro MojeLitoměřicko.cz po svém zvolení uvedla, že "žádný kostlivec ze skříně vypadnout nemůže".

Funkci primátorky bude vykonávat jako uvolněná. Její měsíční plat bude zhruba 70 570 korun. Na lovosickém městském úřadě v pozici referentky musí skončit.

ČTĚTE: Prohlášení TOP 09 k odvolání primátora v Ústí nad Labem

Prohlášení města Ústí nad Labem ke zvolení primátorky Věry Nechybové

Prohlášení ANO ke změně na postu primátora a nové koalici v Ústí

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře