Revoluce na lovosické radnici. ANO změní veřejné zakázky i přípravu projektů

Vladimír Šuma a Milan Dian. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Vladimír Šuma a Milan Dian. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice /EXKLUZIVNĚ/ - Zásadní obrat čeká proces veřejných zakázek vypisovaných lovosickou radnicí. Nově budou stavební firmy vybírány elektronicky, budou i aukce. Navíc se má zpřísnit příprava projektů.

Reklama

Užší výběrové řízení, pět oslovených uchazečů. Z toho stabilně jedna místní firma, další dohodnuté nebo spřízněné. Tak dosud vypadalo vypisování stavebních zakázek městem Lovosice. To se má změnit.

"Chceme veřejné zakázky vypisovat elektronicky," uvedl pro MojeLitoměřicko.cz starosta Milan Dian (ANO). V případě Lovosic půjde o "revoluci". Dosud se dalo sázet na to, že veřejnou zakázku opět ovládne úzký okruh firem. "Obálková" metoda by měla skončit. Alespoň podle plánů vítěze loňských podzimních voleb. ANO si jako jeden z bodů nové politiky na radnici vytyčilo transparentnost.

Novým způsobem vedení veřejné zakázky se má stát tendr na opravu mostků. "Je jich sedm, každý bude vysoutěžen samostatně," potvrdil pro MojeLitoměřicko.cz Milan Dian.

Starost o projekt pod názvem Obnova místních komunikací po povodních vyjádřila na posledním zastupitelstvu bývalá starostka Lenka Lízlová (ČSSD). Právě ta už nestihla vypsat veřejnou zakázku podle starého modelu, zakázalo ji to staré zastupitelstvo. Město na rekonstrukce získalo dotaci.

Podle starosty by se měla u investičních stavebních projektů zlepšit příprava. "Zjišťujeme, že tato fáze byla dosud zanedbávaná a následně vznikaly problémy. Cílem je na městský úřad zavést podobné standardy jako v soukromé firmě. Vše připravit a potom vysoutěžit. Protože toto není splněno u projektu rekonstrukce autobusového nádraží, nelze to realizovat," nastínil situaci Milan Dian. "Třeba dosud nebyla řešena přeložka inženýrských sítí, a to ani administrativně. To je riziko nedokončení projektu včas a následně z toho vyplývající několikamilionová ztráta v městském rozpočtu."

ČTĚTE:  Plánované projekty za vlády Lízlové jdou k ledu. Lovosice je přehodnotí

Reklama

Hodnocení

4.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře