Reprezentační dres mi dodal sebevědomí, říká lovosický házenkář Landa

Ilustrační snímek. Foto: archiv HK FCC MĚSTO LOVOSICE
Ilustrační snímek. Foto: archiv HK FCC MĚSTO LOVOSICE

Lovosice - Na čtvrtfinálovém postupu házenkářů Lovosic přes Duklu Praha v rámci Českého poháru se podílel i zkušený Jan Landa, který mimo jiné před dvěma týdny bojoval za národní tým v kvalifikačním utkání proti Turecku. I o debutu v české házenkářské reprezentaci se rozpovídala lovosická spojka.

Reklama

Jak si považujete svého debutu v házenkářské reprezentaci?

Start v reprezentaci mi dodal sebevědomí a v pohárovém klání proti Dukle jsem to cítil. Přece jen se mi hrálo dobře po té pěkné reprezentační zkušenosti.

V kvalifikačním utkání jste porazili Turecko 34:28 a postoupili do červnového play-off o postup na mistrovství světa. Čím jste Turky předčili?

Týmovou hrou a naši připraveností, významnou část také tvořila turecká nedisciplinovanost. Trošku jsme je provokovali, což neunesli a vyhráli jsme potřebným rozdílem. Také nás skvěle hnali fanoušci ve Zlíně, byla tam skutečně bouřlivá atmosféra.

Na koho byste chtěl případně v reprezentačním dresu narazit při červnovém play-off?

Poslední lednový den se dozvíme soupeře pro závěrečný dvojzápas o postup na mistrovství světa. Všichni soupeři jsou ale kvalitní, takže si moc nevyberete. Snad dostaneme někoho přijatelného.

Jaký byl váš návrat do lovosického týmu?

Kluci mi to trochu v šatně nechávají sežrat (smích). Ale vše je to sranda. Sláva z nároďáku mi ale do hlavy nestoupne, to by mančaft ani nedovolil.

V únoru také začínáte extraligu, budete hrát doma proti Litovli...

Teď se soustředím na extraligový zápas s Litovlí. Potřebujeme v soutěži zabrat, takže musíme vyhrát. Už v Litovli to pro nás nebylo snadné, tam nás zachránil kanonýr Jiří Motl.

Kromě házené také máte civilní zaměstnání. Neuvažujete nyní po startu v reprezentaci hrát házenou profesionálně?

Co jsem slyšel od spoluhráčů v reprezentaci, tak to také není jednoduché vydělávat si jen házenou. A mám solidní civilní zaměstnání, daří se mi skloubit sport i práci, takže jsem v tomto ohledu spokojen. Skoro ve třiceti letech začít hrát profesionálně házenou, to už není reálné.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře