Radniční zpravodaj se změní. Už nemá být hlásnou troubou ODS

Eva Břeňová (vlevo). Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Eva Břeňová (vlevo). Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Změny v obsahu čeká periodikum litoměřické radnice. Po kritice hnutí ANO se zastupitelé shodli na vzniku redakční rady.

Reklama

Nakonec zařazený bod do programu čtvrtečního (11.12.2014) jednání zastupitelstva o vzniku redakční rady Radničního zpravodaje podpořila všechna uskupení v litoměřickém zastupitelstvu. Periodikum vydávané Městským úřadem města Litoměřice se má po obsahové stránce v roce 2015 změnit.

Opozice z řad ANO a Strany zelených kritizovala, že dvouměsíčník distribuovaný zdarma do schránek ve městě Litoměřice je po obsahové stránce "nevyvážený" a přístup do něj nemají všechny subjekty, které jsou zastoupeny v zastupitelstvu města.

Dlouhodobě je Radniční zpravodaj označován za "hlásnou troubu ODS", což se podle hnutí ANO projevilo v předvolebním čase. Aby byl obsah "vyvážený", pomoci by k tomu měla být nově vzniklá redakční rada. Ta by "dohlédla" na šéfredaktorku listu a externí zaměstnankyni úřadu Evu Břeňovou, která je úzce spojena s ODS.

Se vznikem redakční rady nakonec souhlasila i nejsilnější koaliční strana. Občanští demokraté zadali ještě před jednáním zastupitelstva Břeňové vypracovat novou koncepci, která zahrnuje pětičlennou redakční radu. V té má mít zastoupení jak koalice, tak opozice.

Přestože ANO navrhlo devět členů s tím, že každý subjekt v zastupitelstvu bude mít v redakční radě svého zástupce, nakonec byl schválen návrh ODS s pěti členy. V radě má sedět i občan města či úředník z městského úřadu.

Avšak po zastupitelstvu a schválení vzniku redakční rady ještě nebylo jasno, kdo koho bude jmenovat a komu se redakční rada bude zodpovídat. Břeňová, potažmo ODS navrhla, aby členy jmenovala rada města (tu má v rukou koalice).  ANO požaduje, aby jmenovacím orgánem bylo zastupitelstvo, kde je i opozice.

Konkrétní podmínky si strany budou dojednávat tak, aby na příštím zastupitelstvu na konci ledna 2015 bylo rozhodnuto, jak nová koncepce Radničního zpravodaje bude vypadat.

ČTĚTE:  Zahradu Čech čeká audit. Krejza potupil Wünsche, Červín končí

OBRAZEM. Hlasování o rozpočtu města Litoměřice na rok 2015

Přehmaty litoměřické koalice. Nejprve odmítla body opozice do zastupitelstva, pak je zařadila

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře