Průjezd Terezínem u zdymadel bude bez semaforů v září

Zeď v terezínské Pražské ulici je v havarijním stavu. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Zeď v terezínské Pražské ulici je v havarijním stavu. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Terezín - Oproti původním plánům a několikaletému zpoždění se řidiči při průjezdu Terezínem dočkají obnovení porvozu v obou směrech. Silnice II/608 se zbaví semaforů u zdymadel k začátku září 2015.

Reklama

Mnoho problémů provázel sesuv koruny historické hradební zdi v Terezíně. Kromě špatné silnice a podloží nevydržela ani zeď. Bývalé vedení pevnostního města hledalo několik let finance na opravu. Zatímco zeď je v majetku města, silnice je v majetku kraje. Bylo nutné opravit obě části.

Když bylo zajištěno financování rekonstrukce, Ústecký kraj několikrát zrušil výběrové řízení na zhotovitele, neboť neúspěšní žadatelé se odvolávali k antimonopolnímu úřadu. A další komplikací byla i samotna realizace, když bylo zjištěno nestabilní podloží.

Nakonec má být silnice pro motoristy otevřena v obou směrech po 5. září 2015.

Součástí sanace vlastní komunikace byla i sanace opěrné zdi, sanace krajnice, nové vybudování odvodnění, odstranění kaveren pod tělesem komunikace a na závěr i obnova živičného povrchu.

Rekonstrukce opěrné zdi spočívá v kompletní (plnoplošné) demontáži/rozebrání lícové vrstvy a její náhradě v totožném řešení (tzn. počet vrstev, vazba zdiva a uplatnění cihel šatovek) pro zajištění historické autenticity, sdělil dříve Ústecký kraj.

ČTĚTE:  Terezín má být opět průjezdný z centra k Národnímu hřbitovu

Konečně. V Terezíně začne dlouho odkládaná oprava silnice a zdi u Ohře

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře