Prošetří policie prominutí 6 milionové půjčky litoměřickým hokejistům?

Logo HC Stadion Litoměřice
Logo HC Stadion Litoměřice

Litoměřice - Prominutí půjčky ve výši 6 milionů korun pravděpodobně prošetří policie. Zastupitelé města Litoměřice v březnu 2014 rozhodli, že půjčku splatnou do 31. prosince 2014 HC Stadion Litoměřice promine a změnili původní rozhodnutí na dotaci.

Reklama

Spolek hokejistů tak v roce 2014 díky prominutí půjčky dostal dohromady dotaci ve výši bezmála 11,5 milionu korun. Hokejový klub přitom není příspěvkovou organizací města, ale zájmovým sdružením.

Navíc 6 milionů bylo dřive hokejistům ze strany města odsouhlaseno jako půjčka. Peníze nyní chybí v městském rozpočtu, do kterého se nevrátí. Podle oznamovatele, jehož identitu redakce zná,  městu mohla vzniknout několika milionová škoda. Rozhodnutí zastupitelů by tak měla prošetřit policie.

Všichni přítomní zastupitelé 13. března 2014 hlasovali pro žádost o prominutí půjčky HC Stadion Litoměřice. Proti byli jen dva zastupitelé - a to Petr Hošek (Severočeši.cz) a Hassan Mezian (ČSSD).

Naopak pro prominutí půjčky hlasovali například Vladimír Kestřánek, Ladislav Chlupáč, Karel Krejza či Radek Lončák z ODS.

Předseda klubu Daniel Sadil tehdy uvedl, že pokud by zastupitelé neodsouhlasili prominutí šesti milionové půjčky, hokejisté byli připraveni vstoupit do druhé ligy a dluh splácet.

Reklama

Hodnocení

3.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře