Problémovou křižovatku u obchodního centra v Litoměřicích čeká změna. Vzniknout má kruháč

Tyršův most. Foto: SeveročeskýDeník.cz
Tyršův most. Foto: SeveročeskýDeník.cz

Křižovatka ve tvaru T u obchodního centra Na Soutoku v Litoměřicích se má změnit na okružní. Na silnici I/15 při vjezdu do a z centra města se často tvoří kolony, semafory jsou trvale vypnuty.

Reklama

Vjezd a výjezd do areálu obchodního centra Na Soutoku v Želeticích je komplikovaný. Auta kvůli husté dopravě často stojí a tvoří se kolony. Ty brání plynulému provozu nejen na silnici první třídy, ale i obchodnímu centru.

Před lety, kdy areál vznikl, na křižovatce byly instalovány semafory. Avšak ty nefungují.

Litoměřická radnice nyní oznámila, že se domlouvá s dotčenými orgány na vzniku okružní křižovatky.

"Zatím je vše ve fázi příprav a k případné výstavbě by došlo nejdříve v horizontu dvou let," uvedla radnice.

"Zástupci Ředitelství silnic a dálnic představili výsledky měření provozu, které v dané lokalitě proběhlo v listopadu 2019. Měření potvrdila, že nejhorší situace nastává při výjezdu od centra směrem doleva na Terezín, kde ve špičce dosahovala čekací doba aut 3-7 minut," napsala litoměřická radnice.

Proto jedním z návrhu je vybudování mini okružní křižovatky přímo na výjezdu od centra. Ta by však dle kapacitního posouzení situaci neřešila, neboť dostačující může být dle výpočtů jedině objezd o průměru 36 metrů.

Ten by v budoucnu umožnil i napojení jižního obchvatu. Tato varianta se účastníkům řízení v této chvíli jeví jako nejlepší řešení.

Reklama

Hodnocení

2.58 hvězdiček / Hodnoceno: 19x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře