Přivedli jsme zkušené posily, říká generální manažer hokejistů Litoměřic Jan Fišera

Jan Fišera. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Jan Fišera. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

LITOMĚŘICE - Naplno už probíhají přípravy na novou sezónu i v hokejovém klubu HC Litoměřice. Účastník první ligy, která se hraje pod názvem WSM Liga, přichystal několik změn v hráčském kádru. A celkově se litoměřický hokej dostává do podvědomí i díky dalším aktivitám ve sportovním dění. Blíže o tom hovoří generální manažer klubu Jan Fišera.

Reklama

Co bylo záměrem při sestavování mužstva pro sezónu 2016/2017?

Především jsme chtěli zkvalitnit hráčský kádr. A to nejen po herní stránce, ale cílem je vnést do něj i týmový duch. Myslím, že pozitivní vliv na tým mohou mít nejznámější posily - brankář Filip Šindelář z Vítkovic a útočník Václav Pletka, který prošel spoustou klubů a v roce 2013 získal s Plzní mistrovský titul v extralize. Oba toho mají hodně za sebou.

Podle jmen to jsou zvučné osobnosti.

Doufejme, že Šindelář i Pletka budou i nadále nadstandardními hráči na první ligu.  Přišli i Jebavý, Paločko, Smetana. Ale určitě se tady objeví i hokejisté krátce po juniorském věku z Hradce Králové. Jednáme i s pražskou Spartou.

Už vyhlížíte nadcházející sezónu?

Blížíme se do fáze, kdy od začátku srpna 2016 začnou přípravné zápasy a liga startuje už 7. září. Začínáme v Havířově, kde jsme na jaře skončili v předkole play-off.  Věříme, že to bude vypadat úplně jinak a odstartujeme úspěšně. A ve druhém kole hostíme nováčka HC Frýdek-Místek. To je farma extraligového Třince a velká neznámá. U Frýdku-Místku bude nejspíš záležet, jak se povede Třinci.

Sledujete přípravy i ostatních soupeřů?

Výrazně posiluje Kladno. Do špičky patří i Motor České Budějovice, pražská Slavia, černým koněm může být Prostějov. Pak tam jsou týmy úzce spolupracující s extraligovými kluby na bázi farmy, které mají ambice trošku jiné.

Nedávno litoměřický klub uspořádal zajímavou akci s představením mistrovského poháru pro vítěze extraligy, který do Litoměřic přivezl liberecký útočník a český reprezentant Michal Birner. Jak se to seběhlo?

Musím Michala Birnera ocenit. Oslovil jsem ho na letišti, kde jsme se potkali před odletem na mistrovství světa. Původně jsem ho požádal, jestli by nám pomohl při náboru dětí. A sám se nabídl, že bude mít u sebe doma v Litoměřicích mistrovský pohár, a že by jej mohl představit veřejnosti a fanouškům. Děkuji mu, jak k tomu přistoupil. Zúčastnil se celé akce a neustále s úsměvem na rtech.

V první polovině července trénují na litoměřickém zimním stadiónu hokejisté Slovanu Bratislava z Kontinentální hokejové ligy.

Dokázali jsme najít průnik v tom, co jsme schopni v podmínkách nabídnout a co by požadovala druhá strana. Podařilo se shodnout na kompromisu. Slovan Bratislava přijel i na doporučení litoměřického trenéra Miloše Říhy mladšího, jelikož jeho otec Miloš Říha starší je hlavním koučem bratislavského klubu.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře