Přes centrum Litoměřic by neměly jezdit kamiony, žádá to petice

Žernosecká ulice. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Žernosecká ulice. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Petice občanů žijících v okolí ulice Žernosecká a Švermova v Litoměřicích žádá po městě, aby po této silnici nejezdily kamiony. Do zprovoznění Tyršova mostu to není možné, vzkázala radnice.

Reklama

Nespokojených 22 občanů se obrátilo na litoměřickou radnici. Žádají, aby ve Švermově a Žernosecké ulici nejezdila těžká nákladní vozidla.

Jenže tyto ulice fungují jako objízdné trasy kvůli uzavřenému Tyršovu mostu. Lidem vadí hluk, prach, kolony aut i ničení vlastní komunikace, která patří kraji.

Nadměrný provoz v těchto ulicích bude minimálně do konce roku 2015. Poté by se město chtělo dle vyjádření v městském zpravodaji pokusit o prosazení zákazu vjezdu pro kamiony - tedy průjezd městem.

Nákladní doprava by měla být dle představ vyvedena z města ven, tedy přes Želetice, Tyršův most a dále ve směru na Českou Lípu.

Po Žernosecké a Švermově by tak měla jezdit jen nákladní doprava - zásobování do místních obchodů.

Autoři petice požadovali namontování radarů či světelných zařízení. Podle vedoucího odboru dopravy městského úřadu Jana Jakuba jsou tato opatření nákladná a časově zdlouhavá. "Podléhají projektování a schvalování ve stavebním řízení," uvedl.

Litoměřická radnice v případě otázky rekonstrukce povrchů v ulicích Žernosecká a Švermova odkazuje na vlastníka, tedy Ústecký kraj.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře