PŘEHLEDNĚ: Ze zákulisí příprav rekonstrukce koupaliště v Lovosicích

Koupaliště. Foto: archiv Město Lovosice
Koupaliště. Foto: archiv Město Lovosice

Lovosice /EXKLUZIVNĚ/ - Bude koupaliště v Lovosicích 15. června 2016 otevřeno? Pokud ano, tak ve velmi provizorním stavu. Vyplývá to ze zákulisí příprav, které MojeLitoměřicko.cz zmapovalo.

Reklama

Fakta: 7. září 2015 místostarosta Vladimír Šuma (ANO) prohlásil, že koupaliště bude otevřeno v létě 2016. To je uzavřeno od povodní 2013.

V říjnu 2015 dostává lovosická radnice výsledky ankety mezi obyvateli města, kteří se vyjádřili pro obnovu koupaliště. "Uděláme pro to maximum. Budeme se snažit zajistit aspoň jeho základní funkčnost s tím, že v budoucnosti bychom přistoupili k dalším rekonstrukcím a inovacím dle našich finančních možností," uvedl tehdy místostarosta Vladimír Šuma pro městský zpravodaj.

Dva miliony korun v prosinci 2015 daruje lovosická chemička Lovochemie na rekonstrukci venkovního koupaliště.

Na lovosickém zastupitelstvu (26.1.2016) starosta Milan Dian (ANO) prohlásil, že přípravy i realizace znovuotevření venkovního bazénu se stihne do 15. června 2016. V ten den se má bazén otevřít pro veřejnost.

A nyní realita, neboli pohled do zákulisí příprav na otevření koupaliště: Teprve 9. dubna 2016 Město Lovosice vyhlašuje veřejnou zakázku. Předmětem plnění veřejné zakázky jsou stavební práce spočívající v opravě bazénových těles koupaliště Lovosice.

Rozsah bazénových úprav: hlavní bazén, brouzdaliště, bazén se skluzavkou, přelivové kanálky a plochy okolo bazénů, vaničky vstupních bazénových sprch.

Předpokládaná hodnota: 680 000 Kč bez DPH.

Během dubna 2016 se uchazeči města dotazovali o dodatečné informace, nakonec nabídku podala jediná stavební firma. Přestože proběhlo otevírání obálek, nakonec rada města 20. dubna 2016 rozhodla o zrušení výběrového řízení.

A najednou 28. dubna 2016 rada města schvaluje výjimku ze Směrnice Rady města Lovosice č. 1/2016, pro zadávání veřejných zakázek malého rozsahu, dle článku 7, odstavce 6 na akci s názvem Revitalizace koupaliště po povodni 2013,   Lovosice   provizorní   řešení   pro   zkušební   provoz   pro
společnost GKR STAVBY a doporučuje starostovi podpis výjimky a smlouvy o dílo.

SOUVISEJÍCÍ: Lidé se na koupališti v Lovosicích vykoupou příští rok, tvrdí Vladimír Šuma

Koupaliště bude otevřeno 15. června 2016, tvrdí lovosický starosta Milan Dian

Chceme koupaliště, rozhodli v anketě Lovosičané

Lovosické koupaliště zafinancuje i Babišova Lovochemie

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře