Předzahrádky v části litoměřického Mírového náměstí skončí

Mírové náměstí v Litoměřicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Mírové náměstí v Litoměřicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřce - Citelný zásah do letní sezóny na Mírovém náměstí v Litoměřicích začne 10. června 2015. Část náměstí u radnice se přemění na staveniště, tradiční restaurační předzahrádky budou zrušeny.

Reklama

Výkopové práce související s rekonstrukcí plynovodu a vodovodu budou na Mírovém náměstí zahájeny 10. června a skončí v polovině září 2015, tedy do vinobraní.

"Do 8. června musí být z důvodu bezpečnosti demontovány předzahrádky nacházející se na jižní straně náměstí. Mírové náměstí zůstane po celou dobu průjezdné. Řidiči však musejí počítat se snížením počtu parkovacích míst," informovala litoměřická radnice.

Výkopové práce se dotknou prostoru před radnicí, Komerční bankou a muzeem.

Podle Venuše Brunclíkové, vedoucí odboru územního rozvoje litoměřického městského úřadu, město tento záměr nemohlo zakázat. "I když jsme si vědomi faktu, že jde o hlavní turistickou sezónu. Bohužel plynovod musí projít rekonstrukcí mimo topnou sezonu. Naším požadavkem proto alespoň bylo, aby obě společnosti práce zkoordinovaly a probíhaly, pokud možno, souběžně tak, aby termín realizace byl co nejkratší," uvedla.

RWE a Severočeské vodovody a kanalizace považují s ohledem na nevyhovující technický stav potrubí plánovanou rekonstrukci za nezbytnou.

Práce budou z důvodu urychlení stavby probíhat i o víkendech. Končit musejí s ohledem na noční klid v 21 hodin.

ČTĚTE:  Litoměřické Mírové náměstí bude rozkopané. Předzahrádky nebudou

Rozkopané autobusové nádraží i Mírové náměstí, uzavřený most. Litoměřice čekají hororové měsíce

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře