Předvolební kampaň. V Lovosicích padají trestní oznámení

Vladimíra Nováková a Lenka Lízlová. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Vladimíra Nováková a Lenka Lízlová. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Dusná atmoféra panuje dva týdny před komunálními volbami v Lovosicích. Vedení města podává trestní oznámení, naopak údajně měl být fyzicky napaden opoziční zastupitel.

Reklama

Starostka Lovosic Lenka Lízlová (ČSSD) a místostarostka Vladimíra Nováková (nez.) podaly několik trestních oznámení na neznámé pachatele nebo konkrétní osoby. Vyplývá to z tiskového prohlášení.

"Lživé informace mě poškozují a velmi se mě dotýkají. Bohužel někteří lidé se skrývají za anonymními letáky, hodlají kampaň vést takovýmto nečestným a vulgárním způsobem. My budeme o hlasy voličů bojovat čestně. Volič si udělá úsudek sám," řekla Lenka Lízlová. Odkazuje na to, že po Lovosicích neznámí lidé rozšiřují nepodepsané letáky, ve kterých současné vedení radnice očerňují.

Trestní oznámení podala i místostarostka Vladimíra Nováková, a to na Milana Rygla. Ten se na srpnovém zastupitelstvu na veřejném zasedání zeptal na údajný nábytek v bytě, který měl být prý pořízen za peníze města. "Pan Rygl se pokusil poškodit moji osobu, snížit moji důvěryhodnost a vážnost," uvedla v prohlášení Vladimíra Nováková.

"Jen jsem se na zastupitelstvu zeptal a žádal vysvětlení. Na to mám právo," reagoval na dotaz MojeLitoměřicko.cz Milan Rygl. "O podaném trestním oznámení nevím."

Průběh a reakce ze zastupitelstva uvedly i noviny MojeLitoměřicko.cz. Místostarostka za zveřejnění požaduje po vydavateli, společnosti MediaShow Group, omluvu.

"Při psaní článku jsme dbali objektivity a vzhledem k rozporuplným reakcím na zastupitelstvu jsme k tématu přistoupili jako k referování debaty, která probíhala na zastupitelstvu. Striktně jsme se drželi citací, které byly vysloveny zúčastněnými stranami sporu - tedy Josefa Trefného, Vladimíry Novákové, Lenky Lízlové a Milana Rygla," říká šéfredaktor Radek Pešout.

"Protože jsme místostarostkou vyzýváni k omluvě, rozhodli jsme se zveřejnit zvukový záznam zastupitelstva. Čtenář si tak může udělat vlastní úsudek o kauze a zvukový záznam porovnat s tištěnou verzí - přepisem události," konstatuje Radek Pešout.

"Vzhledem k tomu, že zmíněný případ se řešil na veřejném zastupitelstvu za přítomnosti médií a veřejnosti, a údajně měla být podána trestní oznámení, rozhodli jsme se tento bod z jednání zastupitelstva zveřejnit. Jedná se totiž o věc veřejnou," objasňuje Radek Pešout.

To ale není všechno. V pátek 26. září 2014 v ranních hodinách měl být fyzicky napaden opoziční zastupitel. Ten útok přičítá předvolebnímu boji. Redakce informaci ověřila u litoměřické policie, která incident potvrdila.

ČTĚTE:  Potvrzeno. Maskovaní muži měli zaútočit na lovosického zastupitele Miroslava Závadu

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře