Porevoluční starosta Litoměřic Zdeněk Rosol je z vývoje města rozpačitý

Palachova ulice v Litoměřicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Palachova ulice v Litoměřicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

LITOMĚŘICE - Zdeněk Rosol byl prvním starostou města Litoměřice po roce 1989. V bilancování zaznělo, že vývoj města v posledních letech není podle něho až tak pozitivní, jak se dlouholeté vedení radnice v čele s ODS snaží obyvatelům namluvit.

Reklama

Ještě lepší Litoměřice. To je volební slogan litoměřické ODS. Tu sice reprezentuje dlouholetý starosta Ladislav Chlupáč, bývalý učitel, a jeho bývalý žák Karel Krejza, který je místostarostou města, ale je to on, kdo radnici zřejmě prakticky řídí.

Jenže například prvnímu porevolučnímu starostovi Zdeňkovi Rosolovi se vývoj ve městě jeví jinak, než duu Chlupáč - Krejza.

"Radnice udělala hodně věcí, ale nepříliš z vlastních prostředků. Zimní stadion, hrad, autobusové nádraží nebo věž na kola, to všechno se postavilo díky dotacím,“ uvedl v rozhovoru pro Litoměřický deník Zdeněk Rosol.

Nepřímo tak naznačil, že městská kasa nemusí na tom být tak dobře, jak se současné vedení města snaží veřejnosti namluvit.

SOUVISEJÍCÍ: Blamáž! Rekonstrukce Palachovy ulice v Litoměřicích se o další měsíce protáhne

Dlouhodobě je patrné, že město nedokáže investovat z vlastních peněz a investice ve městě jsou "diktovány" podle toho, na co se seženou peníze - z jakého dotačního titulu s různými omezujícími podmínkami.

Jako příklad lze uvést například rekonstrukci Palachovy ulice v Litoměřicích, která se jeví pro starostu a místostarostu jako "fiasko".

Projekt ulice byl zřejmě vytvořen podle podmínek dotačního titulu na bezpečnost provozu, tomu se podřídilo "prakticky vše". Navíc stavba není dokončena, a do říjnových voleb asi už nebude.

Zdeněk Rosol zkritizoval i projekt geotermálního vrtu.

"Z ubytovny v Jiříkových kasárnách chtějí konečně dělat sociální byty. Ale proč to trvalo tak dlouho a proč to má stát tolik peněz?" zeptal se podle Litoměřického deníku bývalý starosta z počátku 90. let. Ten vnímá i za riskantní i záměr geotermálního vrtu. „Je to sice zajímavá myšlenka, ale návratnost projektu je ve hvězdách,“ uvedl podle litoměřického regionálního deníku.

SOUVISEJÍCÍ: Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár?

Reklama

Hodnocení

3.58 hvězdiček / Hodnoceno: 19x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře