Poplatek za odpad v Litoměřicích či Lovosicích se nemění

Pohled na město Libochovice. Foto: archiv MěÚ Libochovice
Pohled na město Libochovice. Foto: archiv MěÚ Libochovice

Litoměřicko - Výše poplatků za komunální odpad pro rok 2014 se v Litoměřicích, Lovosicích, Terezíně, Libochovicích a Budyni nad Ohří nemění.

Reklama

V Litoměřicích zaplatí každý obyvatel města s trvalým pobytem i letos 498 korun. Do konce října poplatník zaplatí částku v jedné splátce.

Neměnná situace je i v Lovosicích. „Poplatek za komunální odpad zůstává ve stejné výši jako loni, tedy pod 500 korun,“ sdělila Jana Hejdová z lovosického městského úřadu.

V Terezíne rovnež nezdražují. Ovšem tady si trvale přihlášený občan připlatí o stokorunu více. „Jsme na stejné výši jako loni, tedy lidé zaplatí 600 korun za osobu. Zvyšovali jsme loni, letos nebudeme,“ řekla terezínská místostarostka Hana Rožcová. „Máme dvě splátky. První je do konce ledna, druhá do konce července.“

V Libochovicích a Budyni nad Ohří nepoužívají paušální cenu za poplatek, mají lístky. „Cena lístku zůstává pro rok 2014 stejná jako loni. Tedy 52 korun. Využíváme tzv. lístkový systém,“ upřesnil tajemník libochovické radnice Petr Hlavička. „Lidé si nakoupí lístky. Když mají popelnici na vývoz, lístek přilepí na nádobu, firma si lístek utrhne.“

Stejný systém mají i v Budyni. Lístek pro odvoz odpadu stojí 40 korun, ani tady pro letošek nezdražovali.

ČTĚTE: Poplatek za odpad v Roudnici n.L. je pro rok 2014 snížen. Ve Štětí a v Hoštce zůstává

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře