Pomůžeme Prackovicím s opravou komunikací i čistírny, slíbil Dan Ťok

Pohled na výstavbu Prackovické estakády. Foto: archiv Ministerstvo dopravy
Pohled na výstavbu Prackovické estakády. Foto: archiv Ministerstvo dopravy

PRACKOVICE NAD LABEM - Po silné kritice přijel do Prackovic nad Labem ministr dopravy Dan Ťok (ANO) a starostce Andree Svobodové Křešové slíbil, že obec nezůstane bez pomoci. "Pomůžeme obci Prackovice s opravou komunikací i čistírny odpadních vod," slíbil ministr.

Reklama

Rezort dopravy zajistí obci Prackovice nad Labem opravu komunikací poškozených v průběhu stavby dálnice D8. Pomůže obci i tím, že zajistí finance na obnovu obecní čističky odpadních vod.

„Náš rezort určitě zabezpečí prostředky na opravu kanalizace, zejména čističky a dohodli jsme se na tom, že místní komunikace porušené stavbou určitě opravíme. Jsme připraveni pomoci obci i nad rámec toho, co vyvolala stavba D8,“ uvedl ministr.

Ministerstvo dopravy dále přispěje k zajištění bezpečnosti obce tím, že na jejím území umístí referenční body pro monitoring geologické situace. Prackovice budou zároveň dostávat informace o výsledcích monitoringu.

„Jednání bylo úspěšné. Bezpečí občanů této obce bude zajištěno a zároveň ty části infrastruktury, které nám dělaly problémy, budou opraveny,“ řekla po schůzce starostka Prackovic.

Na zprovoznění dálnice podle ní region už dlouhá léta čeká a těší se, že k němu konečně 17. prosince 2016 dojde.

„Některé obce jsou mnohem více zatíženy kamionovou dopravou, než je ta naše, takže moc těm starostům přeju, aby se odlehčily jejich silnice a dálnice se zprovoznila co nejdříve. Problémy, které my jsme si tady zažívali, jsou naprosto specifické. Jsme pod dálnicí, v sesuvném území, ve složitém území, ve zvodnělém území, to znamená, že jsou to detaily, které nejsou běžné,“ dodala.

SOUVISEJÍCÍ: D8 přes České středohoří je bezpečná, tvrdí ministerstvo. Avšak uzavírky dálnice nejsou vyloučeny

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře