Pod Radobýlem má vzniknout nové sportoviště. Hlavně hřiště pro futsal

Fotbal, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Fotbal, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

LITOMĚŘICE - V Litoměřicích půjdou další miliony do sportovišť, alespoň podle příslibu radnice. V budoucnu má dojít k revitalizaci sportoviště v kasárnách pod Radobýlem.

Reklama

Bude to druhá loklaita, kterou chce litoměřická radnice podpořit. Dříve bylo rozhodnuto, že v kasárnách Dukelských hrdinů vznikne nové zázemí sportovních klubů.

Na mimořádném zastupitelstvu byl odsouhlasen příslib o  finanční spoluúčasti s futsalovým klubem Gardenline na vzniku nového fotbalového hřiště s umělým povrchem (umělá tvára).

Podle místostarosty Karla Krejzy mají nové sportoviště kromě tohoto klubu využívat také jiné sportovní kluby, veřejnost či školy. "Při žádosti jsme zohledňovali i skutečnost, že prostor v kasárnách pod Radobýlem je jediné místo, kde může v Litoměřicích vzniknout hřiště těchto rozměrů, navíc jde o revitalizaci prostoru pro sport využívaného i v minulosti."

V další fázi má dojít k výstavbě běžeckého a atletického oválu. Celková částka, se kterou projekt počítá, dosahuje výše 26 milionů Kč. "V případě poskytnutí podpory od ministerstva školství a tělovýchovy pokryje dotace ministerstva školství necelých 16 milionů. Město přislíbilo spoluúčast ve výši 5 milionů Kč, zbytek prostředků uhradí klub Gardenline,“ dodala vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Andrea Křížová.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře