Po Labi opět bude plout výletní loď mezi Litoměřicemi a Ústím

Labe u Střekova. Foto: archiv Labská plavební
Labe u Střekova. Foto: archiv Labská plavební

Litoměřicko - Výletní loď se vrací po dvou letech na Labe, konkrétně v úseku Litoměřice - Ústí nad Labem. Provozovat ji bude Labská plavební společnost, která má své lodě i na trase Děčín - Hřensko - Bad Schandau.

Reklama

"Po přerušení pravidelného provozu osobních lodí dojde s ohledem na mimořádnou náročnost s obnovením provozu k zahájení pravidelných plaveb od 1. července 2015," oznámila společnost na svém webu. "Důvodem je náročnost obnovy přístavišť v Ústí nad Labem a Litoměřicích a marketingová příprava spuštění celého projektu."

Oproti minulosti se jedná o jinou společnost, než provozovala loď Porta Bohemica. Labská paroplavební provozuje již několik let lodní dopravu na trase Děčín - Hřensko - Bad Schandau. Dále nabízí plavby do Drážďan, do Míšně, na zámek Pillnitz či do lázní Rathen.

Na trase Ústí nad Labem - Litoměřice je připraveno několik zastávek. Loď vyplouvá každý den v 9 hodin z centra Ústí nad Labem a zastavuje ve Vaňově (10h), Dolních Zálezlech (10.30h), ve velkých Žernosekách (11h), Píšťanech (11.30h) a Lovosicích (12h). Do Litoměřic dopluje ve 12.45 hodin.

Zpáteční cesta začíná v Litoměřicích ve 14.15 hodin. Pokračuje do Lovosic (15h), Píšťan (15.30h), Velkých Žernosek (15.45h), Dolních Zálezlech (16.15h), Vaňova (16.40h), Ústí nad Labem - centrum (17.30h).

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře