Po extralize si hokejový trenér Jiří Kučera vyzkouší první ligu v Litoměřicích

Jiří Kučera. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Jiří Kučera. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Po třech letech se trenér Jiří Kučera vrátil do severočeského hokeje. V sezónách 2009-2012 působil střídavě v roli hlavního kouče nebo asistenta v extraligovém Litvínově. Uplynulé tři roky strávil v Hradci Králové a od června 2015 pracuje v prvoligových Litoměřicích. Přišel do týmu, který se stal farmou královéhradeckého Mountfieldu.

Reklama

V Litvínově stál Kučera na střídačce postupně po boku Jaroslava Hübla st., Jiřího Šlégra, Roberta Reichla, Vladimíra Kýhose. Samozřejmě Kučera vnímá i fakt, že právě letos se litvínovský klub postaral o senzaci v podobě historického titulu mužstva v extralize!

„Každá sezóna je jiná a zrovna v té uplynulé klapalo v Litvínově všechno dohromady. Sešla se tam výborná parta, navíc to jsou výborní hokejisté od brankáře Francouze až po kluky ze čtvrtého útoku. A k tomu všemu přispěli trenéři Radim Rulík s Milošem Hořavou,“ vrátil se Kučera alespoň krátce ke svému někdejšímu působišti.

V Hradci Králové nejprve vedl tamní prvoligový celek a poté se stal asistentem trenéra u mužstva Mountfieldu, který přesunul extraligovou licenci z Českých Budějovic právě do východočeského města. „Panovalo mínění, že jsme s Hradcem hráli v extralize dobrý hokej, ale to by měli říci sami diváci, jak byli spokojení. Ostatně, ti byli také výborní a vážili jsme si jako trenéři i hráči jejich velké podpory,“ pokýval hlavou trenér. „V hokeji ale rozhodují maličkosti, takže vyřazení ve čtvrtfinále extraligy bylo zklamáním,“ pravil Kučera.

Postupně se adaptuje na Litoměřice a místní klub. „Ze zkušených hráčů zůstal Jaroslav Kalla, nově přišel Aleš Pavlas z Chomutova. Bohužel nepokračuje kanonýr Vítězslav Bílek. Tak je to dané a nic s tím neudělám. Kádr doplní především mladší hráči z Hradce Králové. Ale ke jménům, která případně přijdou ještě před zahájením sezóny nebo v jejím průběhu, se nemohu vyjadřovat,“ zamyslel se kouč.

„Pracovní“ přesun z Hradce Králové do Litoměřic bere jako součást hokeje. „Trenéři i hráči se mění a člověk nikdy neví, co bude. Změny patří k trenérskému řemeslu. Koučů je hodně a míst v klubech málo,“ usmál se kouč. „Bydlím u Přeštic na Plzeňsku, takže jsem v Litoměřicích do dvou hodin cesty. Jinak na zimním stadiónu tady máme pro přípravu i zázemí výborné podmínky, využíváme i fotbalové hřiště, posilovnu,“ řekl trenér.

V první lize budou na hokejisty Litoměřic čekat atraktivní soupeři. Slavia Praha spadla z extraligy, to je atraktivní tým pro všechny prvoligové účastníky. „Prostě to tak vyplynulo, že se obsazení soutěže proměnilo. Už v první lize není silný Chomutov, který postoupil do extraligy,“ dodal někdejší útočník Kučera, který během hráčské kariéry získal s českou reprezentací zlato na mistrovství světa v roce 1996.

Reklama

Hodnocení

3.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře