Plánované projekty za vlády Lízlové jdou k ledu. Lovosice je přehodnotí

Lenka Lízlová (zády) na zastupitelstvu. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Lenka Lízlová (zády) na zastupitelstvu. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Bývalá starostka Lenka Lízlová (ČSSD) kritizovala na zastupitelstvu liknavost nové koalice ANO a KSČM. V Lovosicích se totiž zatím nové autobusové nádraží ani oprava lávek konat nebude.

Reklama

Kritika na "nečinnost" se snesla na nové vedení lovosické radnice ze strany bývalé starostky, a to poté, co vyšlo najevo, že koalice přehodnocuje investiční projekty započaté bývalým vedením města.

"Obávám se toho, aby město nepřišlo o dotace. Na posledním zastupitelstvu bylo rozhodnuto, že vypsání veřejné zakázky se ponechá na novou koalici. Chtěla bych vědět, v jakém stavu projekt je," interpelovala Lenka Lízlová na posledním prosincovém zastupitelstvu.

Bývalá starostka měla namysli především sedm projektů pod názvem Obnova místních komunikací po povodních. Na říjnovém zastupitelstvu bylo sice rozhodnuto o přijetí dotace z ministerstva dopravy, avšak samotné výběrové řízení mělo počkat až na novou lovosickou vládu. "Výběrová řízení budou vypsána až po ustanovujícím zasedání," stojí v zápise z 9.10.2014.

Pravdou je, že ani na druhém zastupitelstvu tento bod nebyl zahrnut do programu. Další jednání nového zastupitelstva se uskuteční až 29. ledna 2015.

Přestože se nové vedení radnice zatím k projektům nevyjádřilo, jisté je, že jiný - revitalizace autobusového nádraží - se neuskuteční. I přes již přidělenou evropskou dotaci. Z prohlášení města lze vyčíst, že projekt je pozastaven z několika důvodů: kvůli stížnostem obyvatel z přilehlých domů, kvůli navrhovanému projektovému řešení (vjezd/výjezd), výše částky, na které se bude muset město podílet (spolúčast) i nevyřešené profinancování celé částky v období výstavby (přes 37 milionů korun).

Podle nového vedení města je i riziko v nedostatečné lhůtě pro výstavbu, tudíž by se stavba nemusela realizovat do požadovaného termínu pro uplatnění dotace z ROP Severozápad.

Stávající projekt je podle města nutné přepracovat a snížit náklady na výstavbu. "Cílem je zachovat autobusové nádraží ve stávajících rozměrech bez nutnosti ho přiblížit k výpravní budově vlakového nádraží. Nebude nutné dělat přeložky inženýrských sítí, tudíž projekt bude zlevněn," uvedla lovosická radnice vedená hnutím ANO.

ČTĚTE:  OBRAZEM. Závadu a Piegla lovosické ANO do výborů nepustilo

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře