Pikantní výkop: Lovosická starostka Lenka Lízlová slavila s Vladislavem Větrovcem

Starostka Lovosic Lenka Lízlová. Foto: archiv Město Lovosice
Starostka Lovosic Lenka Lízlová. Foto: archiv Město Lovosice

Lovosice - Starostka Lovosic Lenka Lízlová (ČSSD) učinila slavnostní výkop do fotbalového míče při oficálním převzetí hřiště s umělou trávou ve sportovním areálu. Asistoval jí u toho Vladislav Větrovec, amnestovaný a v dalším právě probíhajícím soudním procesu obžalovaný podnikatel.

Reklama

Kouzlo nechtěného se podařilo lovosické starostce Lence Lízlové, která bude "na věčné časy" zvěčněna ve společnosti Vladislava Větrovce, kontroverzního amnestovaného podnikatele, který je v dalším soudním sporu stále obžalován. Se svým kolegou Josefem Vavřičkou se úspěšně vyhýbá projednávání v hlavním líčení, hrozí tak riziko promlčení.

Jak Lenka Lízlová, tak Vladislav Větrovec byli u toho, když se v úterý (18.3.2014) slavnostně otevíralo nové hřiště s umělou trávou. Na něm trénují a hrají fotbalisté ASK Lovosice, tedy týmu, který manažeruje právě Vladislav Větrovec.

O to byla momentka natolik pikantní, že když jde o soudní líčení, několikrát se kontroverzní muž nedostavil. Přitom Vladislav Větrovec figuruje jako jeden z hlavních podezřelých v kauze možného tunelování severočeských firem. Podnikatel je známý z případu ústeckého soudce Berky.

Vladislav Větrovec a bývalý konkurzní správce Josef Vavřička jsou obviněni v kauze konkurzů, při nichž měli z firem Melbro a Velimex vytunelovat přes 35 milionů korun. Soud se ale před čtyřmi lety de facto zastavil pro pravidelné zdravotní problémy aktérů.

Pikantní je, že zatímco Vladislav Větrovec chodí po lovosických ulicích a se starostkou Lenkou Lízlovou oslavuje nové hřiště, Větrovcův kolega Vavřička je prakticky k nezastižení.

Bývalý konkurzní správce Vavřička navíc předkládá zdravotní zprávy o náhlých komplikacích většinou těsně před jednáním. Podle soudce litoměřického soudu Miroslava Kureše jeho omluvenky působí velmi účelově. Vavřička vystřídal tři adresy a na poslední uvedené bydlí pouze jeho syn.

"Situace je za tohoto stavu pro soud velmi složitá," uvedl pro Českou televizi soudce Kureš s tím, že čas hraje do karet obžalovaným.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře