Petr Urbánek má být lídrem kandidátky ANO v krajských volbách

Petr Urbánek. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Petr Urbánek. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice /EXKLUZIVNĚ/ - Litoměřický opoziční zastupitel Petr Urbánek figuruje jako lídr kandidátky ANO do krajských voleb. Pokud by hnutí zvítězilo a sestavilo koalici, mohl by se stát hejtmanem Ústeckého kraje.

Reklama

Sestavování kandidátek finišuje. Zatímco KSČM postaví do čela kandidátky současného hejtmana a starostu Bíliny Oldřicha Bubeníčka, sociální demokraté Jaroslava Foldynu a ODS starostu Kadaně Jiřího Kulhánka, hnutí ANO vážně uvažuje, že do čela kandidátky postaví Petra Urbánka.

Ten byl lídrem kandidátky ANO do zastupitelstva Litoměřic. Přestože hnutí zvítězilo, koalici sestavila ODS s dalšími stranami a ANO nakonec skončilo v opozici.

A Petr Urbánek je jedním z nejhlasitějších kritiků na litoměřické radnici.

Přestože se krajských voleb účastní celá řada stran, průzkumy ukazují, že hlavní souboj proběhne mezi ČSSD a ANO. I když své kandidáty musí ještě schválit nejvyšší vedení těchto politických subjektů, je téměř jisté, že do voleb půjdou nynější kandidáti, které posvětily kraje.

Vzhledem k tomu, že stranická základna ANO je v Ústeckém kraji nejsilnější na Litoměřicku, volba Petra Urbánka je poměrně logická.

ANO totiž na post hejtmanského kandidáta nechce postavit aktivní starosty či místostarosty. Další politici jsou například činní na ministerstvech v rolích náměstků. To Petr Urbánek, bývalý manažer cementárského koncernu Lafarge, je v současnosti bez významnějšího politického postu.

ČTĚTE:  Litoměřicím může vzniknout škoda až 100 milionů, varuje Petr Urbánek z ANO

Výhružky jednoho z místostarostů fyzickou likvidací již zazněly, říká Petr Urbánek z ANO

V ANO Litoměřice nenajdete politiky z jiných stran, říká Petr Urbánek

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře