Petice za Litoměřice. Zastavme proces pronájmu nemocnice, míní za petiční výbor Dominik Hanko

Nemocnice, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Nemocnice, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LITOMĚŘICE - Tři uchazeči v koncesním řízení o získání pachtu (pronájmu) v litoměřické nemocnici postoupili do další fáze. Avšak ozývají se názory, že by nemocnice pronajmuta být neměla. V Litoměřicíh vznikla i petice. Za petiční výbor v rozhovoru pro MojeLitoměřicko.cz pohovořil Dominik Hanko.

Reklama

Co je cílem petice?

Cílem petice je zastavení procesu propachtování (pronájmu) nemocnice, který zamýšlí realizovat současná koalice města Litoměřice. Myslíme si, že situace není tak akutní, aby takto závažné rozhodnutí nemohlo přijmout až nové zastupitelstvo vzešlé z podzimních komunálních voleb.

Proč petice vznikla?

Petice vznikla na základě veřejného nesouhlasu. V okruhu přátel, kolegů a známých (i z řad doktorů a zaměstnanců nemocnice), neznám nikoho, kdo by s rozhodnutím vedení města souhlasil. Proto využíváme dostupných zákonných možností, a pod hlavičkou našeho politického uskupení SPD Litoměřice, sbíráme podpisy pod petici s cílem této transakci zabránit a tím i zachovat dostupnost zdravotní péče.

SOUVISEJÍCÍ: Pacht pro nemocnici v Litoměřicích. Lidé z radnice, kteří hledají nájemce, nejsou věrohodní, tvrdí Hassan Mezian


Kdo petici organizuje?

Petici organizuje politické uskupení SPD Litoměřice. Záměrem petice je oslovit obyvatele Litoměřicka napříč politickým spektrem, neboť se domníváme, že případná změna by se dotkla všech bez ohledu na jejich politickou příslušnost či preference. Členkou petičního výboru je i mimo jiné dlouholetá zdravotní sestra z litoměřické nemocnice, členka výboru pro zdravotnictví Ústeckého kraje a​ Poslankyně PČR Monika Jarošová.

Pokusili jste se jednat s vedením nemocnice, vlastníkem nemocnice, s vedením
města?


Názor vedení města a nemocnice je veřejně známý a pramení z něho chystané změny. Jelikož ředitelé nemocnice jsou zároveň politici, kteří jsou ve vedení města domníváme se, že může docházet i ke střetu zájmů. Jelikož se jako krajský zastupitel a občan Litoměřic pravidelně účastním jednání zastupitelstva města, vím, že podobný názor zastává i litoměřická opozice sedící v zastupitelstvu a drtivá většina obyvatel, které dáváme prostřednictvím naší petice možnost k vyjádření nesouhlasu.

SOUVISEJÍCÍ: Petice za Sušici. Nemocnici hrozí faktický zánik, říká za petiční výbor Vladimír Říha

Reklama

Hodnocení

3.3 hvězdiček / Hodnoceno: 10x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře