Parkovací dům v bývalém železničním tunelu asi nevznikne

Parkoviště, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Parkoviště, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

LITOMĚŘICE - Náklady přes 100 milionů a žádná dotace na obzoru. Uvažovaný parkovací dům v bývalém železničním tunelu v centru Litoměřic zřejmě nebude.

Reklama

Nákup bývalého železničního tunelu městem Litoměřice a následná přeměna na podzemní parkoviště s nakladačem pravděpodobně nebude zrovna "tou pravou investicí".

Přestože vedení města v létě 2017 veřejně vyhlašovalo, že stačí koupit tunel za 6,9 milionu korun a realizovat opatření za pár desítek milionů, na které město se pokusí získat dotaci, zdá se, že plány půjdou "k ledu".

Realizaci podzemního parkoviště nedoporučuje ani subkomise dopravy litoměřické radnice. Ze zápisu vyplývá, že náklady by byly příliš vysoké, což potvrdila i na zastupitelstvu města vedoucí odboru územního rozvoje Venuše Brunclíková.

Ta dokonce uvedla, že náklady na opatření a nakládací systém by se mohly vyšplhat až k 120 milionů korun. Město nemá ještě vypracovanou projektovou dokumentaci, jedná s etedy o předběžný rozpočet.

Žádost o dotaci byla městem podána, avšak maximální příspěvek je 60 milionů korun.

Komise kvůli nerentabilitě nedoporučila v projektu pokračovat, což naznačila i Venuše Brunclíková, která sice uvedla, že rozhodnutí je na zastupitelstvu, ale při jejím vystoupení na zastupitelstvu bylo zřejmé, že projekt pro město nebude rentabilní. To v zápise uvedla i komise.

Ta naopak doporučila jiné lokality, kde by mohl vzniknout parkovací dům či parkovací plochy pro autobusy a turisty přijíždějící do města osobními automobily.

SOUVISEJÍCÍ: Bývalý železniční tunel bude parkovištěm. Přeměna město Litoměřice bude stát miliony

Parkování na Mírovém náměstí v Litoměřicích má být omezeno. Auta asi zamíří pod zem

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře