Palachova ulice v Litoměřicích, takhle má vypadat

Vizualizace nové podoby Palachovy ulice. Zdroj: Město Litoměřice
Vizualizace nové podoby Palachovy ulice. Zdroj: Město Litoměřice

LITOMĚŘICE - Město Litoměřice zareagovalo na poptávku po vizualizacích rekonstruované Palachovy ulice. K zachování Litfassova sloupu se však nevyjádřilo.

Reklama

Podle projektu, na který se město odkazuje, má být výsledkem rekonstrukce ulice vyšší počet parkovacích míst a více zeleně.

"V ulici jsme pokáceli celkem 27 stromů na povolení odboru životního prostředí, dalších 8 stromů bylo podměrečných. Namísto toho dojde k vysazení 40 stromů nových,“ řekl Ladislav Pošík z litoměřického městského úřadu.

"Vysadíme zde tzv. alejové stromy s korunou založenou ve výšce 2,2 metru, které umístíme s ohledem na požadavky bezpečnosti silničního provozu a ochranná pásma inženýrských sítí,“ vysvětlila zástupkyně vedoucího odboru životního prostředí Lenka Brožová.

Páteřním prvkem má být nová, asfaltová, šest metrů široká vozovka vedoucí v úseku Masarykova - Na Valech. Na vozovku naváže výstavba podélných i šikmých parkovacích stání ve všech úsecích mezi křižovatkami.

Plocha křižovatek má být oproti zbývajícím částem vozovky o 10 centimetrů zvýšena. Rekonstruovány budou i chodníky podél domů při zachování jejich šíře.

Součástí stavby je dále optimalizace veřejného osvětlení, včetně nasvětlení místa pro přechod chodců v prostoru křižovatky ulic Palachova - Masarykova, Palachova - Eliášova a Sovova - Na Valech, která bude řízena semafory.

Asfaltovou plochu před kinem nahradí chodníková plocha se zelení tak, aby zde vzniklo malé náměstíčko.

SOUVISEJÍCÍ: Zmizí z litoměřické Palachovy ulice unikátní historický Litfassův sloup?

Nejen Palachova, ale i Pokratická ulice v Litoměřicích bude rozkopaná

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře