Palachova ulice v Litoměřicích je zprovozněna. Dochází ke zjednosměrnění okolních ulic

Palachova ulice v Litoměřicích. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Palachova ulice v Litoměřicích. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LITOMĚŘICE - Vleklá dvouroční rekonstrukce Palachovy ulice v centru Litoměřic má být u konce. Ulice má být zprovozněna v celé délce. Zároveň se spuštěním provozu dojde ke zjednosměrnění některých navazujících ulic a dalším úpravám v organizaci silničního provozu.

Reklama

Změna se dotkne ulic Šaldova, Palachova (od ulice Masarykova po Šaldovu), Resslova, Křižíkova, části ulic Tylova a Palackého.

„Završíme tak koncept organizace dopravy v širších vztazích ulic a bloků mezi ulicemi Na Valech a Teplická. Dosud byly jednosměrné pouze některé. Změnou dojde k logickému dokončení uceleného jednosměrného systému, mimo jiné i k legalizaci rozsahu parkování,“ vysvětlil vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství městského úřadu Jan Jakub.

Na některých místech při zachování obousměrného provozu totiž nebyly dodrženy parametry pro průjezd vozidel při zachování parkování po obou stranách vozovky. Jinde zase šířka komunikace neumožňovala hladký průjezd autobusů a v protisměru jedoucích vozidel apod.

Vzhledem ke zjednosměrnění Palackého ulice je třeba přemístit autobusovou zastávku „horní nádraží“ před odbočku do ulice Křižíkova, kterou budou autobusy sjíždět do ulice Palachova a k zastávce naproti kinu.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře