Opoziční ANO Litoměřice požaduje audit pronájmu výstaviště Zahrada Čech

Plechové haly B a C na výstavišti Zahrada Čech. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Plechové haly B a C na výstavišti Zahrada Čech. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Nezávislý audit plnění podmínek pronájmu, údržby a revitalizace areálu výstaviště Zahrada Čech požaduje opoziční ANO v Litoměřicích. Hnutí chce bod prosadit na prosincové zastupitelstvo města.

Reklama

Zkontrolovat smlouvy a jejich plnění požaduje v návrhu na usnesení litoměřické ANO, které bod bude chtít prosadit na program prosincového zasedání zastupitelstva. Hnutí dlouhodobě kritizuje smluvní vztah s pronajímatelem, společností Zahrada Čech s.r.o., která z poloviny patří městu.

Podle ANO soukromý společník, firma EXPO CZ, dle výroční zprávy do 31.12.2013 "neposlal" firmě Zahrada Čech kapitálový vklad ve výši 30 milionů korun, deklarovaných v projektu, díky kterému EXPO CZ vyhrálo výběrové řízení.

ANO dále upozorňuje, že Zahrada Čech s.r.o. dosud nezahájila hlavní část první etapy revitalizace areálu výstaviště, a to v souladu s nájemní smlouvou uzavřenou s městem.

Opoziční hnutí kritizuje, že zástupci města v dozorčí radě, zastupitelstvo města i rada města či odpovědní zaměstnanci městského úřadu "dosud nepodnikli dostatečné viditelné kroky vedoucí k zajištění dodržování veškerých podmínek stanovených v zadávací dokumentaci k příslušnému výběrovému řízení," stojí v návrhu usnesení. To chce ANO předložit na prosincovém zastupitelstvu města.

ANO upozorňuje i na možný střet zájmu místostarosty Václava Červína (SaZ), který je zároveň jednatelem společnosti Zahrada Čech s.r.o. "Dle nájemní smlouvy byl osobou oprávněnou jednat za pronajímatele Město Litoměřice. Zároveň od 4.6. 2012 je jednatelem nájemce společnosti Zahrada Čech s.r.o. S velkou pravděpodobností tak jednal ve střetu zájmů jako zástupce pronajímatele a současně i statutární zástupce nájemce," uvádí ANO v návrhu usnesení.

Opoziční hnutí požaduje po schválení zastupiteli vypsání nezávislého externího auditu, který by měl zkontrolovat plnění a dodržování podmínek v souvislosti s nájemní smlouvou a vítězným projektem společnosti EXPO CZ.

ČTĚTE: Projekt multifunkční haly na Zahradě Čech má nově stát 56,6 milionu

Fiasko na Zahradě Čech. Investor neplní, co sliboval

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře