ODS zneužívá projekt rekonstrukce pivovaru ke své propagaci

Inzerce ODS Litoměřice zneužívající záměr rekonstrukce pivovaru. Reprofoto: 5plus2/MojeLitoměřicko.cz
Inzerce ODS Litoměřice zneužívající záměr rekonstrukce pivovaru. Reprofoto: 5plus2/MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Litoměřická ODS v čele s místostarostou Karlem Krejzou chce prosadit nový pomník za evropské peníze. Aby získala podporu veřejnosti, platí si inzeráty jako volební kampaň. Potvrdila, že za snahou protlačování rekonstrukce pivovaru z veřejných peněz je získání nových stavebních zakázek.

Reklama

Není tajemstvím, že litoměřická ODS je úzce napojena na stavební firmu Chládek a Tintěra, v jejíž dozorčí radě do listopadu 2013 působil například Antonín Kučera.

Stejná stavební firma v Litoměřicích realizovala výstavbu zimního stadionu z evropské dotace. Modernizace stánku pro hokejisty začala v roce 2009. Ve stejném období například Nadační fond Kalich od firmy Chládek a Tintěra obdržel sponzorský příspěvek ve výši zhruba 200 000 korun, což vyplývá z výroční zprávy za rok 2009.

Nadační fond Kalich založil Alexandr Vondra a v jeho orgánech působí politici ODS.

Nyní občanští demokraté "tlačí" projekt pivovaru, který vedení města za starostování Ladislava Chlupáče odkoupilo od soukromníka za zhruba 10 milionů korun. Další desítky tisíc korun míří na studie a analýzy poradenským firmám, a to z městského rozpočtu.

Další veřejné projednání je připraveno na příští týden. Jak ale z prvního únorového projednání vyplynulo, radnice vedená triem Chlupáč - Krejza - Lončák nepřipouští jinou variantu, než v objektu vybudovat hotel či restauraci. Mezi nápady se objevily i pivní lázně s pivovarem, který by měl obnovit značku Kalich.

ČTĚTE:  Litoměřice chtějí dotaci na pivovar. Jourová peníze na hotely a wellness chce zatrhnout

Výroční zpráva Nadačního fondu Kalich
Výroční zpráva Nadačního fondu Kalich

Reklama

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře