ODS bude v Lovosicích důslednou a nekompromisní opozicí, říká Jan Jakub

Jan Jakub. Foto: archiv ODS Lovosice
Jan Jakub. Foto: archiv ODS Lovosice

Lovosice - Lovosická ODS v obměněné sestavě získala tři mandáty jako KSČM. Avšak ta nakonec bude v koalici s ANO. "Řízení radnice a města bez zkušeností se samosprávou či veřejnou správou bude pro starostu a místostarostu velmi nesnadné," říká lídr ODS Jan Jakub.

Reklama

Jednalo s vámi ANO?

ANO jednalo se zástupci zvolenými do zastupitelstva za ODS pouze jednou, a to v obecné rovině. Setkaní se uskutečnilo podobně jako s ostatními v pondělí 13. října 2014 v podvečer.

Jednala s vámi jiná politická strana o složení koalice, třeba ČSSD?

S hlediska rozložení nových mandátů a s přihlédnutím k celkovému výsledku voleb jsme s jinou stranou o koalici nejednali, nemělo by to matematický význam, tedy ani z ČSSD. S KSČM by ODS spolupráci uzavřít nemohla, neboť ji to neumožňují vnitřní stranická pravidla. A v lidské rovině by to byl také problém, neboť část zastupitelů za KSČM víceméně dosud minimálně tolerovala a umožňovala postupy a jednání dosavadního vedení radnice, které jsme kritizovali.

Co na to říkáte, na složení rady: starosta i místostarosta bude z ANO, rada města bude ze členů ANO?

Upřímně řečeno jsem překvapen, neboť ODS byla připravena nabídnout své 3 mandáty a zkušenosti k dispozici a neměla by nijak významné personální požadavky. Řízení radnice a města bez zkušeností se samosprávou či veřejnou správou bude v situaci bez tajemníka se znalostmi vnitřního chodu úřadu velice nesnadné a oběma případně zvoleným funkcionářům přeji hodně štěstí a trpělivosti, budou je potřebovat. ODS bude v obměněné sestavě zastupitelů hrát roli konstruktivní, avšak důsledné a nekompromisní opozice.

ČTĚTE:  Starostou v Lovosicích bude Milan Dian. Místostarostou trenér házenkářů Vladimír Šuma

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře