Odkud budou jezdit autobusy? Startuje revitalizace nádraží v Lovosicích

Stavební práce, značka. Foto: archiv Pixabay.com
Stavební práce, značka. Foto: archiv Pixabay.com

LOVOSICE - Na dopravní omezení se musí připravit cestující využívající autobusovou dopravu. Před lovosickým vlakovým nádražím startuje přípravnými pracemi revitalizace autobusového terminálu.

Reklama

Pro obyvatele ulice Žižkova to bude představovat hlavně umístění náhradních autobusových zastávek do jejich ulice. Náhradní zastávky budou umístěny na parkovacích zálivech místní komunikace u domu čp. 377, 668 a 914.

"Po celou dobu rekonstrukce bude v těchto místech omezeno parkování osobních automobilů. Předpokládaná doba omezení je odhadnuta na 6 měsíců," sdělila mluvčí města Ivana Kocánková.

"V uplynulých dnech došlo v rámci této záležitosti k jednání s dopravci a Krajským úřadem ÚK. Na schůzce bylo stanoveno, že zastávky musí být umístěny v co nejkratší vzdálenosti od vlakového nádraží a to z důvodu lepší dostupnosti pro přechod cestujících na vlakové spoje. Zhotovitel nyní zpracuje dopravně inženýrské opatření a musí požádat odbor dopravy městského úřadu o jeho stanovení. Na základě této žádosti vydá odbor dopravy rozhodnutí, ve kterém bude termín přesunutí zastávek již pevně uveden. Zveřejněn bude na úřední desce,“ řekl místostarosta Vladimír Šuma.

Další změny související se stavbou nádraží se bude týkat zejména křižovatky ulic Žižkova a Terezínská. Opatření se budou měnit podle postupu prací.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře