Obránce Peter Frühauf zamířil z Litoměřic do Plzně

Peter Frühauf. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Peter Frühauf. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

LITOMĚŘICE - Hráčský kádr prvoligových hokejistů Litoměřic doznává častých změn i v průběhu sezóny. Je to dáno vazbami na extraligový Mountfield Hradec Králové. Východočeský klub posílá do Litoměřic hráče na střídavý start, naopak si některé hokejisty stahuje zpátky a pak uvolňuje do jiných klubů.

Reklama

Hradečtí ukončili hostování útočníka Petra Beránka a z Litoměřic jej nasměrovali do pražské Slavie, kam odešel i další exlitoměřický hráč Bača.

A nejnovější rošádou je přesun slovenského beka Petera Frühaufa z Litoměřic do extraligové Škody Plzeň.

Zajímavostí je, že Frühauf se symbolicky s litoměřickým dresem rozloučil v minulém kole WSM Ligy na ledě Slovanu Ústí nad Labem, kde gólem přispěl k výhře 4:3 v prodloužení.

„Byl to výborný zápas. Porazili jsme rivala a skvělí byli i litoměřičtí diváci, kteří za námi přijeli. Po utkání jsme si s nimi užili děkovačku, jakou nám připravili, a vyvolali si nás ještě jednou z kabin na ledovou plochu,“ liboval si Frühauf po zápase v Ústí.

V Litoměřicích působil od začátku sezóny. Byl oporou týmu a svými výkony dirigoval mladé spoluhráče. „Ač jsem přišel na hostování z Hradce Králové, bydlel jsem v Lovosicích a také v Litoměřicích jsem byl po hokejové i osobní stránce spokojen,“ svěřil se obránce.

Frühaufovo působení si pochvaloval i generální manažer litoměřického klubu Jan Fišera: „Peter se projevoval jaké správný profesionál. Třebaže měl za sebou extraligové zkušenosti, bral první ligu jako kvalitní soutěž, v níž záleží i na týmovém pojetí. A právě na něm se snažíme vystavět současné přednosti našeho mužstva.“

Frühauf se při startu za litoměřický tým zároveň netajil úvahami o návratu do extraligy, pokud o něj bude zájem. A k němu došlo ze strany Škody Plzeň, která prožila menší krizi v soutěži, ale už naznačuje zlepšení. Frühauf má být v Plzni zatím na měsíčním hostování.

Hokejisté Litoměřic tak budou bojovat i bez svého dosavadního klíčového hráče. „Chceme sbírat body, protože soutěž je velmi vyrovnaná,“ dodal sportovní manažer a asistent trenéra Daniel Tvrzník.

SOUVISEJÍCÍ: WSM liga je vyrovnaná, jsem rád, že se zlepšujeme, říká Daniel Tvrzník

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře