Objekty po bývalých kasárnách pro uprchlíky? Vláda hledá volná místa

Upchlické zařízení v Bělé pod Bezdězem. Foto: archiv SUZ
Upchlické zařízení v Bělé pod Bezdězem. Foto: archiv SUZ

Litoměřice, Terezín - Města a obce, kde se nacházejí bývalé vojenské objekty jako kasárna, by měla přijmout uprchlíky. Zpráva, která se šíří internetem. Paniku vzbudila nejen v Rakovníku, ale i na Ostravsku.

Reklama

Starostové volají žhavou linku ministerstva vnitra, konkrétně odbor azylové a migrační politiky. Zajímá je jediné: Uvažuje stát, že bývalé vojenské objekty poskytne jako ubytování uprchlíkům? A bude to v našem městě?

V regionu se to třeba týká Litoměřic či Terezína.

Nic takového se prý zatím nechystá. Ovšem.

Vláda totiž hledá vhodná místa, kam by mohla uprchlíky umístit. Zatím je v provozu uprchlické zařízení v Bělé pod Bezdězem, Zastávka u Brna - a nově se otevře zařízení ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku.

Dále v Balkově na Plzeňsku, Kostelec na Orlicku.

Dalším místem, kam mají zamířit uprchlíci, mají být byty v Havířově, které patří firmě RPG Byty Zdeňka Bakaly, o kterém prezident Miloš Zeman v této souvislosti pronesl, že ho považuje za "lidskou hyenu".

"Ministerstvo vnitra rozhodně nechystá rozsáhlejší spolupráci se společností RPG. Nicméně na základě výsledků jednání s několika firmami jsme jednorázově uzavřeli pronájem dvaceti bytů právě s touto společností. Je to na 18 měsíců," uvedla médiím Hana Malá z oddělení komunikace ministerstva vnitra.

Bývalé vedení Ústí nad Labem neoficiálně počítalo, že by poskytlo několik bytů pro uprchlíky i v krajském městě.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře