O nemocnici v Litoměřicích se uchází 4 společnosti

Nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LITOMĚŘICE - Čtyři zájemci chtějí provozovat zdravotní péči v litoměřické nemocnici. Město oficiálně tvrdí, že neví, kdo je mezi uchazeči. Svoji účast potvrdila Krajská zdravotní a Litoměřická zdravotní, neboli Penta Hospitals CZ.

Reklama

"Čtyři společnosti projevily zájem o provozování Nemocnice Litoměřice, a.s. Teprve po otevření obálek však bude možné sdělit jména. Veřejně již ale zájem deklarovala Krajská zdravotní a ústy své tiskové mluvčí i Penta," sdělila v prohlášení tisková mluvčí města Eva Břeňová.

"Zároveň se čtyřmi přihláškami do koncesního řízení byly podány i dvě námitky. Administrátor koncesního řízení doporučuje obě odmítnout a v koncesním řízení pokračovat,“ uvedl řadní města Radek Lončák.

SOUVISEJÍCÍ: Porodnice v Ostrově končí. Rodičky mají jezdit do Karlových Varů či Sokolova

Podle města otevření doručených obálek proběhne v následujících dnech. Následně dojde k vyhodnocení kvalifikace subjektů, které podaly žádost o účast v koncesním řízení. Subjekty splňující kvalifikaci postupují do 2. fáze koncesního řízení, jíž je fáze jednací.

Výsledkem výběrového řízení má být pachtovní smlouva na pronájem (pacht) nemocnice na dvacet let. Výběrové řízení má tři fáze. První je kvalifikační, která vymezí okruh účastníků na základě stanovených kvalifikačních předpokladů. V rámci druhé proběhne dialog s účastníky zejména o smluvních a technických podmínkách plnění.

SOUVISEJÍCÍ: Penta chce ovládnout nemocnici v Roudnici. Dopadne to jako v Sušici?

"Ke každému přistoupíme se stejnou sérií otázek. Jednání se bude v souladu s legislativou a s ohledem na transparentnost celého procesu nahrávat,“ ujistil na posledním jednání zastupitelstva právník Petr Šustek, člen Legislativní rady vlády, který působí na právnické fakultě Univerzity Karlovy a celé řízení pro město připravuje.

Výsledkem bude zadávací dokumentace a návrh samotné pachtovní smlouvy. V průběhu třetí fáze účastníci podají nabídky, které zadavatel posoudí a vyhodnotí s cílem vybrat vítěze.

SOUVISEJÍCÍ: Bude do voleb pronajmuta nemocnice v Litoměřicích? Kritéria tendru budí pochybnosti, naznačuje opozice

Základními objektivně měřitelnými kritérii mají být výše pachtovného (nájmu) a výše investic, subjektivně měřitelným kritériem plán rozvoje nemocnice. Požadavkem města bude zachování péče minimálně ve stávající kvalitě a rozsahu, a to po dobu pěti let.

Podle Lončáka bez svolení města k žádným změnám stejně dojít nemůže. I to má být jedna z podmínek budoucí smlouvy.

SOUVISEJÍCÍ: Jaká může být nová koncepce zdravotnictví v Litoměřicích a Roudnici nad Labem?

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře