Novinka s novým jízdním řádem: Z Lovosic do Roudnice i Ústí jezdí více vlaků

City Elefant, vlak ČD. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
City Elefant, vlak ČD. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Lovosice - Nové spoje v odpoledních a večerních hodinách nasadí České dráhy s novým jízdním řádem na trati z Ústí nad Labem do Roudnice nad Labem. Pomůže to i Lovosicím.

Reklama

Novinkou je třeba osobní vlak ve 21.22 hodin vyjíždějící z Lovosic do Roudnice a naopak odjíždějící z Lovosic ve 22.36 hodin.

Ústecký kraj objednal více spojů u Českých drah, a to na trati 090 (Praha –) Roudnice – Lovosice – Ústí nad Labem – Děčín pro jízdní řád 2015/2016 platný od 13. prosince 2015 do 10. prosince 2016.

Akce zahrnuje nové vlaky v relaci Ústí nad Labem – Roudnice nad Labem v odpolední špičce dle požadavku jednoho z předních zaměstnavatelů Litoměřicka Johnson Controls, nyní Yanfeng.

Pro přepravu zaměstnanců v Roudnici nad Labem kraj objednal 2 páry zrychlených osobních vlaků mezi stanicemi Ústí nad Labem a Roudnice nad Labem. Jeden pár v pracovní dny a jeden v pracovní dny a v neděli a ve svátek.

"Tyto vlaky dobře časově navazují v Lovosicích a Roudnici n. L. na směny a podle informací od zaměstnavatelů bude každý ze zaváděných spojů využívat nejméně 50 zaměstnanců těchto podniků. K tomu navíc část zmíněných spojů zahušťuje v dopravní špičce spojení do / z Ústí nad Labem v časech, kdy i jiné vlaky na trati v podobných časových polohách jezdí dobře obsazené," sdělila v červenci 2015 pro MojeLitoměřicko.cz mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

ČTĚTE:  Na železnici je nový jízdní řád. Více spojů, rychlejší cesta, cyklisté si připlatí

Novinky pro lyžaře: Skibus na Klínovec, vlaky na Moldavu, rozšíření provozu na Telnici

Jak pojedou autobusy i regionální vlaky v roce 2016?

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře