Nové autobusové nádraží v Lovosicích zatím nebude

Autobusové nádraží v Litoměřicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Autobusové nádraží v Litoměřicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Na podzim mohlo být v Lovosicích nově zrekonstruované autobusové nádraží, nakonec vedení města přiznanou evropskou dotaci nepřijalo. Přednádražní prostor nadále zůstane ve stavu, ve kterém v současnosti je.

Reklama

Původní plány na rekonstrukci autobusového nádraží v Lovosicích připravilo minulé vdení města, po loňských komunálních volbách nové vedení radnice záměr přehodnotilo. I přesto, že ROP Severozápad přiznal Lovosicím evropskou dotaci.

Město se rozhodlo dotaci nakonec nepřijmout. Odůvodnilo to nedostatečnou lhůtou pro výstavbu, tudíž by se stavba nemusela realizovat do požadovaného termínu pro uplatnění dotace z ROP Severozápad.

Navíc stávající projekt je podle města nutné přepracovat a snížit náklady na výstavbu. "Cílem je zachovat autobusové nádraží ve stávajících rozměrech bez nutnosti ho přiblížit k výpravní budově vlakového nádraží. Nebude nutné dělat přeložky inženýrských sítí, tudíž projekt bude zlevněn," uvedla lovosická radnice vedená hnutím ANO na konci roku 2014.

Obdobně se zástupci radnice vyjádřili na setkání s veřejností v červnu 2015. Nově zazněl i argument, že se připravuje rekonstrukce vlakového nádraží a v souvislosti s ní bude lepší s modernizací přednádražního prostoru počkat.

Jisté je, že nyní není jisté, kdy k rekonstrukci autobusové nádraží dojde. Na setkání s veřejností vedení radnice bližší informace o záměru modernizace neuvedlo.

ČTĚTE:  Lovosické nádraží čeká modernizace. To hlavní vypukne příští rok

OBRAZEM: Stavba nového autobusového nádraží v Litoměřicích

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře